Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی تغییرات مورفولوژیکی خط ساحلی بندر انزلی قبل و پس از توسعه بندر

سومین کنگره بین المللی عمران ، معماری و توسعه شهری
Year: 1394
COI: ICSAU03_0667
Language: PersianView: 417
This Paper With 8 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 8 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

کوروش وکیل منفرد - کارشناس عمران، اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان،
نوید جوشیده - دانشجوی کارشناسی ارشد خاک و پی، دانشگاه محقق اردبیلی،

Abstract:

ایجاد تغییر در ساحل طبیعی منطقه سبب ایجاد اختلال در روند طبیعی، متعادل و پایدار رفتار متقابل ساحل و دریا شده و واکنش هایی همچون رسوبگذاری و فرسایش موضعی متناسب با شرایط جدید ایجاد خواهد کرد. این تغییرات برعملکرد سازه های ایجاد شده، تأثیر نامطلوب می گذارد. به عبارت دیگر سازه های ساحلی و دریایی و مشخصات خط ساحلی در همان ناحیه تأثیرات متقابلی بر یکدیگر دارند و از اینرو در مطالعات اجرا و یا توسعه سازه های مرتبط با ساحل و دریا باید تأثیرات مترتب بر ساحل محدوده مورد مطالعه مورد بررسی قرار گیرد. تجربه های موجود در زمینه ساخت و توسعه بنادر و سازه های دریایی نیز اهمیت پرداختن به این موضوع را علیرغم پیچیدگی های مسأله و محدود بودن دادهها و اطلاعات به وضوح نشان می دهد. بررسی پدیده انتقال و انباشت رسوبات در محدوده حوضچه و اسکلهبندر انزلی به منظور لحاظ کردن طرح توسعه بندرانزلی بر تغییرات خط ساحلی و ارزیابی این تغییرات بر عملکرد مورد انتظار از بندر، امری ضروری است . در این مطالعات برای مدلسازی مورفولوژی خط ساحلی از یک مدل یک بعدی در نرم افزار LITLINE استفاده شده است. بر اساس نتایج بدست آمده میزان حداکثر پیشروی خط ساحل بعد از 05 سال از اتمام ساخت موجشکن های جدید )ساخت موجشکن شرقی جدید و اطاله موجشکن غربی(، در ساحل شرقی در حدود 255 متر می باشد. همچنین ساحل غربی بندر تا فاصله حدود 4/5 کیلومتر به عنوان محدوده فرسایش پذیر پیش بینی می گردد و لذا بایستی تمهیداتی برای حفاظت این ساحل در نظر گرفته شود

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICSAU03_0667. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/469689/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
وکیل منفرد، کوروش و جوشیده، نوید،1394،بررسی تغییرات مورفولوژیکی خط ساحلی بندر انزلی قبل و پس از توسعه بندر،3th International Congress on Civil Engineering, Architecture and Urban Development،Tehran،https://civilica.com/doc/469689

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

  • بختیاری، آ. بررسی اندرکنش های امواج و جریان در آبهای ... [Conference Paper]
  • Koria S. K., Borkarb A. S., Vaidyac A. M., Kudaled ...
  • A. Abduwali, M. Sakakihara, H. Niki A local Crank-N icolson ...
  • Huang P., Abduwali A., The Modified Local Crank-Ni colson method ...
  • AASHTO. LRFD bridge design specifications (4th ed.). Washington (DC): American ...
  • Chopra AK. Dynamics of structures: Theory and applications to earthquake ...
  • LITPACK 2005, Coastline Evolution, LITLINE user guide ...

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Reviews

4.00
1 تعداد پژوهشگران نظر دهنده
5 0
4 1
3 0
2 0
1 0

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support