Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

همبستگی میان ولع مت آمفتامین و کمی سازی نقاط بازسازی شده از سیگنال الکترونسفالوگرام در فضای فاز به روشی جدید، در روند نوروفیدبک

Year: 1394
COI: ELEMECHCONF03_0229
Language: PersianView: 343
This Paper With 9 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 9 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

مهدی ذوالفقارزاده کرمانی - پژوهشکده سلامت، بیمارستان شهید دکتر چمران، گروه بهداشت و درمان
احمد عبادی - پژوهشکده سلامت، بیمارستان شهید دکتر چمران، گروه بهداشت و درمان
مهدی قلعه بیگی پور - پژوهشکده سلامت، بیمارستان شهید دکتر چمران، گروه بهداشت و درمان
سید محمدرضا هاشمی گلپایگانی - دانشگاه صنعتی امیرکبیر، گروه مهندسی پزشکی، تهران، تیران

Abstract:

این مطالعه با هدف ارائه روشی جدید برای کمی سازی نقاط بازسازی شده از سیگنال الکتروانسفالوگرام در فضای فاز و به کارگیری آن برای بازنمای تغییرات ایجاد شده در فعایلت مغز، در روند اثربخشی نورفیدبک بر روی ولع مصرف بیماران وابسته مت آمفتامین دنبال شده است. به منظور اجرای این مطالعه 10 سوء مصرف کننده مت آمفتامین که در مرکز اجتماع درمان مدار (TC) در شهر مشهد نگهداری می شدند و زیرنظر روانپزشک تحت درمان نورفیدبک قرار داشتند، از نظر متغیرهای سن، جنس و هوش انتخاب شدند. کلیه ی بیماران مرد با میانگین سنی 35/3 و نمرات IQ حداقل 70 بوده که 10 جلسه ( به مدت 2 هفته، هر هفته 5 جلسه و هر جلسه به مدت 20 دقیقه ) درمان نور فیدبک با پروتکل آلفا- تتا را دریافت کردند. در طول دوره ی درمان با نور فیدبک، قبل و 60 دقیقه بعد از هر جلسه آموزش نور فیدبک، در وضعیت استراحت، در لید انتخاب شده برای درمان (PZ)، از کلیه ی بیماران به مدت 2 دقیقه و 10 ثانیه سیگنال الکترونسفالوگرام (EEG) ثبت گرفته شد. جهت گردآوری داده های مرتبط با ولع مصرف و برچسب زدن سیگنال های مغزی از پرسشنامه سنجش ولع مصرف مت آمفتامین (DDQ) استفاده شد. برای این منظور آزمون سنجش ولع مصرف در هر جلسه، قبل و 60 دقیقه بعد از مداخله برای بیماران انجام شد. پس از جمع آوری داده های مورد نیاز، با استفاده از روش پیشنهادی تحقیق، نقاط بازسازی شده از سیگنال های EEG در فضای فاز کمی شدند. به منظور تجزیه و تحلیل داده ها از روش های آماری چون ضریب همبستگی پیرسون استفاده شده است. نتایج نشان داد که بین شدت ولع مصرف مت آمفتامین و ویژگی پیشنهادی استخراج شده از EEG رابطه معکوس و معناداری r =-0/33 وجود دارد. بنابراین این مطالعه نشان داد می توان با تخمین ولع مصرف پایه درسوء مصرف کنندگان مت آمفتامین با استفاده از سیگنال EEG، ابزاری جدید با قابلیت سادگی، کم هزینه بودن اجزاء نیاز به همکاری بیمار در پایین ترین سطح و عدم نیاز به بومی سازی برای سنجش ولع مصرف با کار رود. از طرفی در فرآیند درمانی نورفیدبک می توان، علاوه بر مطالعه رفتار از مبدأ شکل گیری آن، تعداد جلسات آموزش را برای آزمودنی بهینه ساخت.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is ELEMECHCONF03_0229. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/478994/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
ذوالفقارزاده کرمانی، مهدی و عبادی، احمد و قلعه بیگی پور، مهدی و هاشمی گلپایگانی، سید محمدرضا،1394،همبستگی میان ولع مت آمفتامین و کمی سازی نقاط بازسازی شده از سیگنال الکترونسفالوگرام در فضای فاز به روشی جدید، در روند نوروفیدبک،Third National Conference and First International Conference on Applied Research in Electrical, Mechanical and Mechatronics Engineering،Tehran،https://civilica.com/doc/478994

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

 • اختیاری، ح. عدالتی، ه. بهزادی، آ. نوری، م. صفایی، _ ...
 • اختیاری، ح. علم مهجردی، ز. حسنی ابهریان، پ. نوری، م. ...
 • هاشمی گلپایگانی، س. م. ر. (1388)، " آشوب و کاربردهای ...
 • Hilborn, R. C. (2000), "Chaos and Nonlinear Dynamics, " Oxford ...
 • J. N. and Armour , J. (1997), "The heart as ...
 • integration, of homeodynamic mechanisms, " Technology and Health Care, 5, ...
 • Takens, F. (1981), "Detecting strange attractors in turbulence, " Dynamical ...
 • Parvaneh, S. and Hashem Golpayegani, S. M. R. (2012), "Predicting ...
 • Fang, S.C. and Chan, H.L. (2009), "Human identification by quantifying ...
 • Chen, C. K. Lin, C. L. and Chiu, Y. M. ...
 • Zo Ifagharzadeh Kermani, M. and Hashem Golpayegani, S. M. R. ...
 • Franken, IH. A., Hendriks, V. M., and Brink, W. V. ...
 • Maarefvand, M., Has ani-Abharian, P., and Ekhtiari, H. (2012), ،، ...
 • Anton, R. F., Moak, and D. H. Latham. P (1995), ...
 • Small, M. (2005), "Applied nonlinear time series analysis: applications in ...
 • Lee, J, Kim, K., Lee, B., and Lee, M. (2002), ...

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support