Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

ﺗﺤﻠﯿﻠﯽ ﺑﺮ ﺗﻮﺳﻌﻪ ﭘﺎﯾﺪار ﺷﻬﺮ ﺑﻨﺪر ﮐﯿﺎﺷﻬﺮ ﺑﺎ ﺗﺄﮐﯿﺪ ﺑﺮ گردشگری شهری

Year: 1395
Publish place:

COI: CAUEM02_108
Language: PersianView: 501
This Paper With 20 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 20 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

صدرالدین متولی - عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد نور
آزیتا رجبی - عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکز
فرامرز مصطفوی - کارشناس ارشد جغرافیا و برنامه ریزی شهری دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت
صادق کاظم خواه - کارشناس ارشد جغرافیا و برنامه ریزی شهری دانشگاه آزاد اسلامی واحد نور

Abstract:

با توجه به اینکه توسعه پایدار در حقیقت رشد و پیشرفتی همه جانبه در زمینه های اقتصادی، اجتماعی،فرهنگی و سیاسی محسوب می شود و به دلیل نقشی که گردشگری می تواند در این زمیته ها، به خصوص در کشورهای در حال توسعه ایفا نماید، ضرورت توجه به گردشگری پایدار حائز اهمیت است. در این پژوهش ، محقق با استفاده از منابع کتابخانه ای ، اینترنت ، تحقیقات و مطالعات انجام شده مرتبط، و آشنایی با مفهوم توسعه، به بررسی توسعه پایدار گردشگری و نقش مشارکت جامعه محلی و نیز تهیه زیر ساخت های لازم در این زمینه پرداخته است. شهر بندر کیانشهر با بهره مندی از ظرفیت های بالقوه فرهنگی و طبیعی یکی از مناطق پذیرای گردشگر از سراسر کشور در ایام سال به خصوص بهار و تابستان می باشد. حضور گردشگران در این شهر به دلیل فقدان برنامه ریزی و فراهم نبودن زیر ساخت های لازم صدمات جبران ناپذیری را به شهر وارد نموده است. به طوری که علاوه بر اینکه موقعیت جغرافیایی بکر این شهر منجر به پویایی اقتصادی آن نشده ، محیط زیست طبیعی آن نیز با مخاطرات زیادی مواجه شده است . در این پژوهش هدف تعیین توسعه پایدار شهری از طریق گردشگری در شهر بندر کیانشهر بوده است. اطلاعات به صورت میدانی و مطالعات کتابخانه ای جمع آوری گردیده، لذا تحقیق حاضر ماهیت توصیفی تحلیلی دارد و با استفاده از نرم افزار آماری SPSS ارتباط بین متغیر ها در منطقه مورد بررسی مشخص و نقاط ضعف و قوت شهر بندر کیاشهر مشخص شده است. جهت تجزیه و تحلیل اطلاعات و بررسی وضعیت گردشگری شهر سوالاتی مطرح شد که شاخص های مختلف در زمینه رضایتمندی مردم از وجود گردشگران و زیر ساخت های موجود در شهر بررسی شدند. نتیجه این بررسی نشان داد که وجود گردشگران در ایجاد اشتغال و توسعه شهر تاثیر داشته است اما وضعیت زیرساخت های شهر بندر کیاشهر مطلوب نیست و همچنین از نظر زیست محیطی وجود زباله یکی از معضلات شهر می باشد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is CAUEM02_108. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/529156/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
متولی، صدرالدین و رجبی، آزیتا و مصطفوی، فرامرز و کاظم خواه، صادق،1395،ﺗﺤﻠﯿﻠﯽ ﺑﺮ ﺗﻮﺳﻌﻪ ﭘﺎﯾﺪار ﺷﻬﺮ ﺑﻨﺪر ﮐﯿﺎﺷﻬﺮ ﺑﺎ ﺗﺄﮐﯿﺪ ﺑﺮ گردشگری شهری،دومین کنفرانس بین المللی تحقیقات در عمران،معماری و شهرسازی و محیط زیست پایدار،https://civilica.com/doc/529156

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Reviews

4.00
1 تعداد پژوهشگران نظر دهنده
5 0
4 1
3 0
2 0
1 0

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 2,352
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support