ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

مدل سازی عملکرد لایه شاتکریت در سیستم های نگهداری مرکب تونل ها به روش عددی

Year: 1395
COI: ICEICONF01_250
Language: PersianView: 464
This Paper With 14 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 14 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

کیا بادامچی - دانشکده عمران دانشگاه تبریز
مسعود زنجیرنیا - دانشکده عمران دانشگاه تبریز

Abstract:

در صورتی که بارگذاری تونل هیدرواستاتیک و مقطع تونل متقارن باشد از لایه شاتکریت به عنوان سیستم نگهدارنده استفادهشود تنها تنشی که در لایه شاتکریت مشاهده میشود تنش محوری یا همان تنش مماسی است ولی در صورتی که شاتکریت وپیچ سنگ همزمان نصب شوند علاوه بر تنش محوری تنش خمشی و تنش برشی در شاتکریت خواهیم داشت که در روشتحلیلی این تنش ها در نظر گرفته نشده است و باعث شده ضرایب ایمنی پایین باشد که جهت اطمینان بیشتر این مدل سازیبه روش عددی با نرم افزار phase 2 در شرایط مختلف انجام شده است. در این پایانامه ضخامت شاتکریت در شرایط مختلف از جمله عمق بارگذاری (100، 400، 800 متر)، شاخص مقاومت سنگ (GSI) مختلف (30، 50، 70)، قطر تونل (3/5، 6/5، 9/5 متر)، محاسبه شده که منجر به ایجاد 20 مدل در شرایط هیدرواستاتیک شده است، همچنین ضخامت شاتکریت در حالت غیرهیدرواستاتیک با ضریب تنش افقی (0/8 و 1/5) و قطر تونل (3/5، 6/5، 9/5 متر) و GSI؛ (30، 50، 70) با عمق بارگذاری 800 متر محاسبه شده و منجر به تولید 18 مدل گردیده و نتایج حاصل از آن با حالت هیدرواستاتیک مقایسه شده است. نرم افزار phase 2 یک نرم افزار دو بعدی بوده و جهت نزدیکی آن به حالت 3 بعدی از یک فشار داخلی که در جهت عکس بار وارده بر تونل است استفاده شده که این بار داخلی در مرحله اول برابر با بار وارده می باشد که نشان دهنده جبهه کار است وتغییر مکان تونل نزدیک به صفر است و با کاهش بار داخلی منجر به افزایش تغییر مکان شده و در نهایت تغییر مکان تونل بهمقدار نهایی خود رسیده است، همچنین تغییر مکانی که سیستم نگهدارنده باید در آن تغییر مکان نصب شود محاسبه شدهاست زیرا اگر سیستم نگهدارنده دیر نصب شود نصب آن مفهومی نداشته و احتمال دارد تونل به ناپایداری برسد. برای سنگ با30 = GSI از مدل رفتاری الاستوپلاستیک کامل و برای سنگ با 50 = GSI از مدل رفتاری نرم شوندگی کرنش و برای سنگبا GSI=70 از مدل الاستو پلاستیک شکننده استفاده شده است. جهت صحت سنجی نرم افزار نتایج حاصل از روشهایتحلیلی با نتایج حاصل از نرم افزار مقایسه شده است. در نهایت تاثیر حالتهای مختلف از جمله عمق بارگذاری، GSI ، قطرتونل در تعیین ضخامت شاکریت در نمودارهای مختلفی رسم شده و مورد بررسی قرار گرفته است.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICEICONF01_250. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/575443/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
بادامچی، کیا و زنجیرنیا، مسعود،1395،مدل سازی عملکرد لایه شاتکریت در سیستم های نگهداری مرکب تونل ها به روش عددی،International Congress on Engineering Innovation،Tabriz،https://civilica.com/doc/575443

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

 • اسکوئی، رضا، طرحی و انواع سیستم‌های نگهداری در فضاهای زیرزمینی ...
 • Stille, H.; Holmberg, M.; Nord, G.; "Support of weak rock ...
 • Aydan, G; "The Stabilisation of Rock Engineering Structures by Rockbolts, ...
 • Oreste, P.P.; Peila, D; "Radial passive rockbolting in tunneling design ...
 • Li, C.; Stillborg, B.; "Analytical models for rock bolts", International ...
 • Son M., Cording E.J. Ground-liner interaction in rock tunneling. Tunnelling ...
 • Hoek, E., Brown, E.t., Underground excavations in rock, The Institution ...
 • Research Info Management

  Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
  این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

  اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

  Scientometrics

  The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
  Type of center: دانشگاه دولتی
  Paper count: 20,952
  In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

  مقالات پیشنهادی مرتبط

  New Papers

  Share this page

  More information about COI

  COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

  The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

  Support