ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

یک روش جدید تشخیص جزیرهای شدن اکتیو در سیستم های ریزشبکه با استفاده از تزریق جریان توالی منفی

Year: 1395
COI: JR_TJEE-46-2_006
Language: PersianView: 157
This Paper With 15 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 15 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

مجید معظمی - استادیار، دانشکده مهندسی برق - واحد نجف آباد - دانشگاه آزاد اسلامی – نجف آباد - ایران
رحمت الله هوشمند - استاد، گروه برق - دانشکده فنی و مهندسی - دانشگاه اصفهان - اصفهان - ایران
امین بخشیان - دانشیار، گروه برق - دانشکده فنی و مهندسی - دانشگاه اصفهان - اصفهان - ایران
عبدالرضا بهوندی - دانشجوی دکتری، گروه برق - دانشکده فنی و مهندسی - دانشگاه اصفهان - اصفهان - ایران

Abstract:

مهمترین نیازهای حفاظتی برای ریزشبکههای متصل به شبکه تشخیص شرایط جزیره و حفاظت برای مقابله با شرایط جزیره است. در اینمقاله یک روش جدید برای تشخیص شرایط جزیره برای یک ریزشبکه استاندارد مجهز به منابع تولیدی انرژی نو مختلف شامل توربین بادی با ژنراتورالقایی از دو سوتغذیه (CHP, (DFIG و سلول های فتوولتاییک ارایه شده است. در این روش سیستم های کنترلی CHP, DFIG و سلول های فتوولتاییک مدلسازی شده اند. کنترل سلول های فتوولتاییک برای ردیابی نقطه حداکثر توان (MPPT) بوده است. در این مقاله، روش جدیدی در تشخیص شرایط جزیره بر مبنای تزریق جریان اغتشاش به سیستم از طریق محور q یا محور متعامد کنترلر مبدل سمت شبکه DFIG ارایه شده است. با اعمال روش پیشنهادی، تغییرات فرکانس ولتاژ استاتور توربین بادی به عنوان شاخص تشخیص شرایط جزیره در نظر گرفته می شود. در اینروش ولتاژ استاتور به عنوان سیگنال تشخیص شرایط جزیره به یک مدار منطقی داده می شود و سپس فرکانس سیستم موردبررسی قرار می گیرد ودر صورتی که فرکانس از بازه (60/1-59/9) هرتز خارج شود این شرایط به عنوان شرایط وقوع جزیره تشخیص داده می شود. روش پیشنهادی قادر است شرایط جزیره را نسبت به حالت های گذرا تشخیص دهد که این امر منجر به کاهش قابل توجه نواحی تشخیص داده نشده (NDZ) می شود. نتایج شبیهسازی با استفاده از نرم افزار PSCAD/EMTDC عملکرد موثر روش پیشنهادی را در تشخیص شرایط جزیره در یک ریزشبکه استاندارد نشان می دهد.

Keywords:

ریزشبکه، تشخیص شرایط جزیره، NDZ، توربین بادی

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_TJEE-46-2_006. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/601059/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
معظمی، مجید و هوشمند، رحمت الله و بخشیان، امین و بهوندی، عبدالرضا،1395،یک روش جدید تشخیص جزیرهای شدن اکتیو در سیستم های ریزشبکه با استفاده از تزریق جریان توالی منفی،،،،،https://civilica.com/doc/601059

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 9,249
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support