کاربرد شبکههای عصبی مصنوعی در فناوری اطلاعات و مهندسی پزشکی

Publish Year: 1395
نوع سند: مقاله کنفرانسی
زبان: Persian
View: 3,271

This Paper With 6 Page And PDF Format Ready To Download

  • Certificate
  • من نویسنده این مقاله هستم

این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

استخراج به نرم افزارهای پژوهشی:

لینک ثابت به این Paper:

شناسه ملی سند علمی:

COMCONF04_327

تاریخ نمایه سازی: 10 تیر 1396

Abstract:

یک شبکه عصبی مصنوعی، ایدهای برای پردازش اطلاعات است که از سیستم عصبی زیستی الهام گرفته شده و مانند مغز به پردازش اطلاعات میپردازد. عنصر کلیدی این ایده، ساختار جدید سیستم پردازش اطلاعات است. این سیستم ازشمار زیادی عناصر پردازشی فوق العاده بهم پیوسته یا neurons تشکیل شده که برای حل یک مساله با هم هماهنگ عمل میکند. این شبکه ها همانند انسان با مثال های عینی یاد می گیرند و یک ANN برای انجام وظیفهای مشخص،مانند شناسایی الگوها و دسته بندی اطلاعات، در طول یک پروسه یادگیری تنظیم میشود. در سیستمهای زیستی یادگیری با تنظیماتی در اتصالات سیناپسی که بین اعصاب قرار دارد همراه است.شبکههای عصبی مصنوعی ANN با سرعت در حال گسترش است و کاربرد آن در محاسبات موازی در حال افزایش میباشد. روش عملکرد کلی شبکه های عصبی، جهش نرونها و قدرت آموزش و یادگیری و محاسبات خطا است که باضرایب تقریب داده شده، درصد خطای محاسبه شده را به حداقل می رساند. در این مقاله به روش های محاسباتی مدل شبکه عصبی به نام شبکه ویولت و کاربرد آن در مهندسی پزشکی خواهیم پرداخت. محاسبه و تخمین افراد مستعد به ابتلای بیماری ضربان بطن قلب VT با میزان خطای بسیار پایین از تواناییهای شبکه ویولت است که در ادامه به شرح آنمی پردازیم. با استفاده از دانش برنامه نویسی رایانه میتوان ساختار دادهای طراحی کرد که همانند یک نرون عمل نماید. سپس با ایجاد شبکهای از این نرونهای مصنوعی به هم پیوسته، ایجاد یک الگوریتم آموزشی برای شبکه و اعمال این الگوریتم به شبکه آن را آموزش داد.

Authors

بهزاد پورنقدی

استادیار و عضو دانشگاه آزاد اسلامی، واحد کرج، باشگاه پژوهشگران و نخبگان جوان، کرج، ایران. دکترای مهندسی فناوری اطلاعات

زینب طاهری مینا

عضو دانشگاه آزاد اسلامی، واحد کرج، باشگاه پژوهشگران و نخبگان جوان، کرج، ایران و دانشجوی کارشناسی ارشد فناوری معماری دیجیتال، موسسه آموزش عالی رسام

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :
  • فاست، لوران (1392). مبانی شبکه‌های عصبی، ترجمه هادی ویسی؛ کبری ...
  • نام بخش، محمد صادق (1384). شبکه‌های عصبی مصنوعی: ویولت و ...
  • A novel chaotic hetero- associative memory. Neuro computing, 167, 352-358 ...
  • Q. Zhang, A. Benveniste (1992). "0Wavelet Network", IEEE Trans, On ...
  • Zhang, G. G. Walter, Y. Miao, W. Lee (1995). _ ...
  • Kasabov, N. K. Foundations of Neural Networks, Fuzzy Systems, and ...
  • نمایش کامل مراجع