Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی جایگاه تربیت بدنی در برنامه درسی مقطع ابتدایی و تاثیرآن بر یادگیری دانش آموزان

Year: 1396
COI: CPCONF02_190
Language: PersianView: 5,444
This Paper With 9 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 9 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

رضا توهند - دانشجو کارشناسی پیوسته رشته علوم تربیتی پردیس شهید بهشتی بندرعباس دانشگاه فرهنگیان
علی مرادی - دانشجو دکتری رشته مدیریت آموزشی مدرس پردیس شهید بهشتی بندرعباس دانشگاه فرهنگیان
حمید عزیزی - دانشجو کارشناسی پیوسته رشته علوم تربیتی پردیس شهید بهشتی بندرعباس دانشگاه فرهنگیان
رامین شبانی - دانشجو کارشناسی پیوسته رشته علوم تربیتی پردیس شهید بهشتی بندرعباس دانشگاه فرهنگیان

Abstract:

تربیت بدنی به عنوان بخشی از برنامه درسی، نقش اساسی در رشد و توسعه دانش آموزان ایفا کرده است به گونه ای که تربیت بدنی و ورزش جزء لاینفک تعلیم و تربیت و وسیله ای برای رسیدن به سلامت روحی و روانی نسل نو محسوب شده و توسعه و ترقی نظام آموزشی را در پی داشته است. این مقاله به بررسی جایگاه تربیت بدنی و تاثیر آن بر یادگیری دانش آموزان ابتدایی پرداخته و با بررسیاسناد و یافته های تحقیقی -پژوهشی در این خصوص نتایج تحقیقات مختلف انجام شده را بیان کرده است.تربیت بدنی دارای آثار و فواید فراوان جسمانی و روانی است و موجب بهبود و ارتقا خصوصیات شناختی و مهارتی دانش آموزان می شود که در مجموع فرآیند یادگیری را برای فراگیران تسهیل می نماید و با توجه به اهدافی که در برنامه درسی دنبال کرده است جایگاه حایز اهمیتی در نظام آموزش و پرورش دارد. ورزش و تربیت بدنی بچه ها را به فعالیت و تحرک سوق می دهند و با تقویت و کنترل عضلات، قلب، عروق و غدد نهایتا سلامتی و تندرستی بدن که لازمه ی یادگیری است را به همراه دارد. علاوه بر آن تربیت بدنی اعتماد به نفس دانش آموزان را افزایش داده و استرس ،اضطراب، فشارها و ناهنجاری های روحی را از بین برده و طراوت و تازگی را به فراگیران هدیهمی دهد هم چنین در فعالیت های ورزشی و تربیت بدنی روحیه همکاری، مشارکت و مسیولیت پذیری و اجتماعی کردن دانش آموزان مورد توجه قرار می گیرد بنابراین تربیت بدنی با فراهم آوردن زمینه های مختلف، انگیزهو توانایی فراگیران را افزایش می دهد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is CPCONF02_190. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/632423/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
توهند، رضا و مرادی، علی و عزیزی، حمید و شبانی، رامین،1396،بررسی جایگاه تربیت بدنی در برنامه درسی مقطع ابتدایی و تاثیرآن بر یادگیری دانش آموزان،The International Congress of the Humanities and Cultural Studies،Tehran،https://civilica.com/doc/632423

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Reviews

5.00
3 تعداد پژوهشگران نظر دهنده
5 3
4 0
3 0
2 0
1 0

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 16,329
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support