ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

شبیه سازی شهری روشی برای آموزش دروس کارگاهی رشته شهرسازی طراحی شهری

Year: 1396
Publish place:
COI: ICAUC03_087
Language: PersianView: 342
This Paper With 7 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 7 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

عذرا محمودآبادی - دانشجو کارشناسی ارشد ، واحد سیرجان ، دانشگاه آزاد اسلامی ، سیرجان ، ایران
شهرام مینوئی - دکترای شهرسازی، واحد سیرجان ، مدیر گروه شهرسازی دانشگاه آزاد اسلامی ، سیرجان ، ایران

Abstract:

نزدیک به هفت دهه است که از آموزش معماری و شهرسازی دردانشگاه های ایران میگذرد، آنچنانکه باید و شاید نتوانسته است ازنظر روشهای آموزشی به سطح رضایت بخشی برسد. به شکلی که ماکت ها و نقشه های شهری طراحی و تهیه شده, زمان را به صورت ثابت و غیر پویا در نظر گرفته و نتوانسته است شرایط را به شکلی انعطاف پذیر و مطابق با شرایط روز تغییر دهند. در عرصهی شهرسازی نرم افزارهای شبیه سازی آموزشی روش های ساختن را در موارد متعدد آن را امکان پذیر ساخته است.هدف کلی پژوهش این بوده است که آموزش شبیه سازی های نرمافزاری در علاقه مندی،یادگیری حقایق و اصول ، در دانشجویان رشته شهرسازی می تواند تاثیر داشته باشد .جامعه آماری این پژوهش تعداد 36 نفر که شامل اساتید اعضای هییت علمی و دانشجویان رشته شهرسازی در دانشگاه آزاد واحد سیرجان میباشد. برای جمع آوری داده ها از دو پرسشنامه استفاده شده است در راستای تجزیه و تحلیل داده ها از آزمون های آماری همبستگی پیرسون و آزمون رگرسیون با استفاده از نرم افزار 23SPSS بکار گرفته شده است. در این حقیق تاثیر دو نرم افزار شبیه ساز آموزشی سیم ستی و جیای اس به عنوان متغیر مستقل و یادگیری به عنوان متغیر وابسته بررسی شده است. این نتایج حاصل شد که نرم افزارهای شبیه سازی شهری با ارتباط دروس کارگاهی و پروژه های طراحی شهری )شهرسازی (به لحاظ سودمندی و کاربردی در امر طراحی موردتوجه و استفاده قرار میگیرد .

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICAUC03_087. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/636317/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
محمودآبادی، عذرا و مینوئی، شهرام،1396،شبیه سازی شهری روشی برای آموزش دروس کارگاهی رشته شهرسازی طراحی شهری،سومین کنفرانس سالانه بین المللی عمران،معماری و شهرسازی،Shiraz،https://civilica.com/doc/636317

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 2,267
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support