ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی نقش اجتماعی معلم در ده مکتب فلسفی

Year: 1395
COI: EMAA08_052
Language: PersianView: 1,280
This Paper With 11 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 11 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

محمدباقر معنوی - دانشجوی مقطع کارشناسی، پردیس شهید باهنر بیرجند (دانشگاه فرهنگیان)
علی سالاری - دانشجوی مقطع کارشناسی، پردیس شهید باهنر بیرجند (دانشگاه فرهنگیان)
مصطفی محمدی - دانشجوی مقطع کارشناسی، پردیس شهید باهنر بیرجند (دانشگاه فرهنگیان)

Abstract:

وظیفه نهاد آموزش و پرورش بنا به رسالتى که دارد، تعلیم و تربیت جامعه است. در تربیت و شکل گیرى شخصیت آدمى عوامل و عناصر متعددى دخالت دارند. آنچه جنبه ى اکتسابى دارد، آن نوع تربیتى است که بر دوش مربیان، معلمان و والدین قرار دارد. اهمیت و نقش معلمان به عنوان یکى از عناصر اصلى سازنده نظام آموزش و پرورش به نحوى است که شغل آنان همسنگ شغل انبیا مطرح شده یا اینکه آنان را امانت دارانى محسوب می داند که انسان امانت آنهاست. در میان نقش هایی که معلم می تواند ایفا کند نقش اجتماعی او از اهمیت بالایی برخوردار است. نقش اجتماعی الگوی رفتاری است که فرد در موقعیت ها و وضعیت های اجتماعی مشخصی باید از آن پیروی و تبعیت کند. از این رو با توجه به مقام الگویی معلم برای دانش آموزان، انتظار می رود که معلمان با این نقش خود بیشتر و بهتر آشنا شوند. هدف از این مقاله بررسی نقش اجتماعی معلم در مکاتب مختلف فلسفی و مکتب اسلام است که به روش کتابخانه ای مورد بررسی قرار گرفته است. نتایج پژوهش حاکی از آن است که مکاتب مختلف همه به نوعی به نقش اجتماعی معلم پرداخته اند و در این باره اظهار نظر کرده اند اما در میان این مکاتب مکتب اسلام به طور همه جانبه و کامل به این نقش معلم پرداخته است.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is EMAA08_052. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/651387/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
معنوی، محمدباقر و سالاری، علی و محمدی، مصطفی،1395،بررسی نقش اجتماعی معلم در ده مکتب فلسفی، 8th Concferenceof on Recent Research in Science and Technology،Kerman،https://civilica.com/doc/651387

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 13,603
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support