ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی تجربیات بازسازی پس از زلزله سال 1341 بویین زهرا

Year: 1396
Publish place:
COI: ICEDMR01_010
Language: PersianView: 400
This Paper With 8 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 8 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

غزاله شادی فر - کارشناس ارشد بازسازی پس از سانحه دانشگاه شهید بهشتی و کارشناس کاهش خطر سوانح در دفتر هبیتات سازمان ملل در تهران (UN-Habitat)

Abstract:

فقدان اطلاعات و مستندات معتبر از تجربیات بازسازی های گذشته از جمله مهمترین نقاط ضعف در مطالعات بازسازی در ایرانقلمداد می شود. بررسی بازسازی های گذشته امری حایز اهمیت بوده و میتوان از تجارب به دست آمده از آنها در سوانح مشابهاستفاده کرد. در این میان زلزله بویین زهرا با شدت 7/2 در مقیاس ریشتر در ساعت 22 و 55 دقیقه به وقت محلی در روز دهم شهریور سال 1341 رخ داد و خسارات زیادی را بر جای گذاشت. منطقه آسیب دیده از زلزله بویین زهرا شامل محدوده ای استدر جنوب استان قزوین که در تقسیمات سیاسی جدید، عمدتا شهرستان بویین زهرا را شامل میشود برای انجام این پژوهش ازروش توصیفی- تحلیلی استفاده شده است و رویکرد آن کیفی می باشد. پس از زلزله بویین زهرا گروهها و نهادهای مختلفی برایبازسازی اعلام آمادگی کردند. مسیولان قصد داشتند از همه گروههای مجری استفاده نمایند و از سوی دیگر خود تواناییهماهنگ سازی کلیه فعالیت ها را نداشتند و این امر باعث شد تا تفاوت هایی اساسی در سکونتگاه های بازسازی شده به وجود آید.از نتایج این پژوهش چنین برمیآید در بازسازی باید به مسایل اقتصادی، معیشتی و فرهنگی توجه ویژه شود همچنین برخورد تبعیضآمیز و ناعادلانه برنامه ریزان و مسیولان بازسازی از دیگر مواردی است که هنوز میتوان اثرات آن را در منطقه مشاهده کرد.اینکه بعضی روستاها با اعمال نفوذ بعضی از افراد توسط یکی از کشورهای خارجی و با پول کافی بازسازی شود و در کنار آن درروستایی دیگر توسط یکی از گروههای مردمی فقط تعدادی خانه حقیر احداث گردد قطعا اثرات نامطلوبی را در روستاییان به جاخواهد گذاشت.

Keywords:

مطالعات بازسازی، شهرستان بویین زهرا، نهادهای مختلف بازسازی

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICEDMR01_010. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/660871/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
شادی فر، غزاله،1396،بررسی تجربیات بازسازی پس از زلزله سال 1341 بویین زهرا،کنفرانس بین المللی زلزله، مدیریت بحران،احیا و بازسازی،Qazvin،،،https://civilica.com/doc/660871

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 19,382
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support