ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

پهنه بندی آسیب پذیری مناطق محروم در برابر زلزله با استفاده از (GIS مطالعه موردی شهرستان قزوین)

Year: 1396
Publish place:
COI: ICEDMR01_025
Language: PersianView: 288
This Paper With 10 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 10 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

النا راسی - دانشجوی دکتری برنامه ریزی شهری ؛ دانشگاه آزاد اسلامی واحد سمنان

Abstract:

شهرهای امروزی در نقاط مختلف به دلایل متعدد از جمله نوع مکان گزینی، توسعه فیزیکی نامناسب، عدم رعایت استانداردهایلازم و مواردی دیگر همواره در معرض خطرات ناشی از بلایای طبیعی قرار دارند یکی از این خطرات که بسیاری از شهرهایجهان از جمله کشور ما را تهدید می کند، زمین لرزه است. با توجه به واقع شدن ایران بر روی یکی از دو کمربند زلزله خیزجهان و وجود گسل های فراوان و متعدد زلزله در فلات ایران امری طبیعی است و از زلزله خیزترین کشورها محسوب می شود(خشالی، 1378 ،ص 30) و شهرهای آن در رابطه با این پدیده طبیعی آسیب های فراوان دیده اند. در پهنه بندی نسبی خطر زمینلرزه در ایران قزوین نیز از شهرهای مهم است که از این قاعده مستثنی نمی باشد و در جایگاه پهنه بندی با خطر نسبی بالا قراردارد و با توجه به زمین لرزه های بزرگی مثل بویین زهرا 1341 که در طول تاریخ گذشته آن روی داده است وخساراتقابل توجهی که به بناهای آن وارد آمده است از جمله این مناطق می باشد.از آنجاییکه تعیین میزان آسیب پذیری به ویژه در مناطق محروم از اهمیت بالایی برخوردار است و طبقه بندی واحدهای مکانیاز نظر درجه ی آسیب پذیری در برابر زلزله جهت شناسایی نواحی خطرناک امری ضروری به نظر می رسد. در این مقاله،اطلاعاتبه صورت اسنادی و کتابخانه ای گردآوری و سپس آسیب پذیری مناطق محروم و پهنه بندی آن در شهرستان قزوین با استفادهاز سیستم اطلاعات جغرافیایی مشخص گردید. یافته ها چنین نشان می دهد که روستاهای الموت غرب و طارم سفلی با درجهمحرومیت بالا و زلزه خیز می باشند که در این پهنه بندی نقش عوامل زمین ساخت، شیب، توپوگرافی، تراکم جمعیت، مناطقمسکونی، در ارتباط با پهنه های خطر مورد بررسی قرار می گیرند.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICEDMR01_025. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/660886/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
راسی، النا،1396،پهنه بندی آسیب پذیری مناطق محروم در برابر زلزله با استفاده از (GIS مطالعه موردی شهرستان قزوین)،کنفرانس بین المللی زلزله، مدیریت بحران،احیا و بازسازی،Qazvin،https://civilica.com/doc/660886

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 3,850
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support