تخمین ضرایب مدلهای غیرخطی پیش‌بینی تصادفات بر مبنای تابع حداکثر درستنمایی لگاریتمی و روش بهینه‌سازی گرادیان

Publish Year: 1388
نوع سند: مقاله کنفرانسی
زبان: Persian
View: 3,243

متن کامل این Paper منتشر نشده است و فقط به صورت چکیده یا چکیده مبسوط در پایگاه موجود می باشد.
توضیح: معمولا کلیه مقالاتی که کمتر از ۵ صفحه باشند در پایگاه سیویلیکا اصل Paper (فول تکست) محسوب نمی شوند و فقط کاربران عضو بدون کسر اعتبار می توانند فایل آنها را دریافت نمایند.

  • Certificate
  • من نویسنده این مقاله هستم

استخراج به نرم افزارهای پژوهشی:

لینک ثابت به این Paper:

شناسه ملی سند علمی:

ICIORS02_016

تاریخ نمایه سازی: 11 اسفند 1387

Abstract:

مدلهای پیش‌بینی تصادفات (APMS)، معادلات ریاضی هستند که تعداد تصادفات مورد انتظار در راهها و تقاطعها را بصورت تابعی از جریان ترافیک، مشخصه‌های هندسی و دیگر خصوصیات آن تسهیلات بیان کرده و غالباً برای شناسایی مکانهای حادثه‌خیز به منظور تامین ایمنی بیشتر و ارزیابی اقدامات اصلاحی در این مکانها بکار می‌روند. برای توسعه این مدلها، روشهای آماری مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرد، که مفیدترین آنها رگرسیونهای غیرخطی می‌باشند. یکی از مشکلات اساسی در کاربرد این مدلها، نبود روشهای مناسب برای بهینه‌سازی است که غالباً منجر به عدم بکارگیری آنها توسط مدلساز در توسعه مدلهای پیش‌بینی تصادفات می‌گردد. در این مقاله، یک روش مناسب از طریق معرفی تابع درستنمایی لگاریتمی با توزیع دوجمله‌ای منفی و بهینه‌سازی آن به کمک روش بردار گرادیان ارایه شده است، که به مدلساز در حل این مشکل کمک کرده و منجر به توسعه بیشتر مدلهای پیش‌بینی تصادفات با استفاده از رگرسیونهای غیرخطی می‌شود. این روش به کمک داده‌های جمع‌آوری شده از 161 قطعه راه درون شهری شامل یک متغیر گسسته و دو متغیر پیوسته تشریح شده و یک مدل دو متغیره نیز برای پیش‌بینی تصادفات راههای شهری ارایه گردیده است. نتایج نشان داده که روش ارایه شده از کارایی بیشتری نسبت به روشهای موجود برخوردار بوده و بعلاوه، میانگین باقیمانده‌های داده‌های ناشی از مشاهدات و مقادیر پیش‌بینی شده توسط مدل برابر با صفر و انحراف معیار این داده نیز متغیر و به پارامتر پراکندگی تابع توزیع دوجمله‌ای منفی وابسته است.

Keywords:

Authors

شهریار افندی زاده

دانشیار گروه حمل و نقل دانشگاه علم و صنعت ایران

محمد حسن میرابی مقدم

دانشجوی دکتری راه و ترابری دانشگاه علم و صنعت ایران

بهروز کشته گر

دانشجوی دکتری عمراه دانشگاه سیستان و بلوچستان

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :
  • Lord , D., Washington.S ..and Ivan, j.Poission, Poisson - gamma ...
  • Hauer , E . Statistical Road Safety Modeling _ in ...
  • Arora. J. S., ،Introduction _ Optimum Design* Second Edition, Elsevier ...
  • Rao. S. S., * Engineering optimization, theory and practice', Wiley, ...
  • نمایش کامل مراجع