ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی عوامل موثر بر مدیریت تقاضا در زنجیره تامین (مطالعه موردی شرکت های صنعتی تولید کننده در استان ایلام درسال 1394)

Year: 1396
COI: MODIRACONF01_199
Language: PersianView: 1,054
This Paper With 17 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 17 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

امیر هوشنگ نظرپوری - استادیار گروه مدیریت، دانشگاه لرستان، لرستان، ایران
ایوب گراوند - مربی گروه مدیریت، دانشگاه لرستان، لرستان، ایران
محمد هانی - دانشجوی کارشناسی ارشد رشته مدیریت تولید، موسسه آموزش عالی غیردولتی غیرانتفاعی نوآوران -کوهدشت، لرستان، ایران

Abstract:

توانایی دریافت و تحویل به موقع تقاضای مشتریان دردنیای رقابتی امروز یک نگرانی عمده برای همه صنایع می باشد، به ویژه اینکه در دهه گذشته با ورود شرکت های بسیاری به عرصه رقابت، مدیریت تقاضا به یک دوره جدید وارد شده است. مدیریت تقاضای مشتریان یکی از مسایل معاصر است که در تلاش برای اثربخشی زنجیره تامین مورد بحث قرار گرفته است و منظور از مدیریت تقاضا می تواند به صورت قابلیت شرکت برای فهم الزامات و تقاضای مشتری و تعامل آنها در مقابل قابلیت های زنجیره ای تامین تعریف و تفسیر شود و ذکر این نکته ضروری است که مدیریت تقاضا مکمل کننده ی مدیریت توزیع می باشد و مدیریت تقاضا در پی این است که کالا را با توجه به هر شرایط زمانی و با کیفیت مناسب و با حداقل هزینه ی تمام شده و به دست مصرف کننده ی نهایی مشتری برساند. به عبارت بهتر مدیریت تقاضا در زنجیره ی تامین هدف خود را رضایت مشتری و ایجاد انعطاف پذیری و نوآوری در سازمان می داند پژوهش حاضر مدیریت تقاضای مشتریان در نزجیره تامین شرکت های صنعتی تولید کننده در استان ایلام و عوامل موثر بر آن را در میان شرکت های صنعتی تولیدکنندگان در زنجیره ی تامین استان ایلام مورد مطالعه قرار داده است که تعداد آن 508 شرکت می باشد و جامعه آماری ما را تشکیل می دهند. تحقیق به صورت پیمایشی صورت گرفته و حجم نمونه نیز از طریق فرمول کوکران که 184 شرکت می باشد به دست آمده است با توزیع پرسشنامه در میان این 184 شرکت از شرکت های صنعتی تولید کننده در استان ایلام داده های تحقیق به دست آمده است. روایی پرسشنامه با استفاده از نظر خبرگان تایید و پایایی آن از طریق تکنیک آلفای کرونباخ تایید شده است برای تحلیل داده های پرسشنامه از دو نرم افزار SPSS و آموس استفاده شده است. نتایج آماری بصورت آمار توصیفی و آمار تحلیلی ارایه شده است همچنین نتایج حاصل از این پژوهش مشخص کرد که عوامل بخش بندی، حمایت از مدیریت، پیش بینی و برنامه ریزی عملیات و فروش به ترتیب بیشترین اثر را داشتند.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is MODIRACONF01_199. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/690845/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
هوشنگ نظرپوری، امیر و گراوند، ایوب و هانی، محمد،1396،بررسی عوامل موثر بر مدیریت تقاضا در زنجیره تامین (مطالعه موردی شرکت های صنعتی تولید کننده در استان ایلام درسال 1394)،The National Conference on Management of modern studies in Iran،Karaj،https://civilica.com/doc/690845

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 6,138
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support