ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی اثر لایه چینی نامتقارن بر اتصالات دولبه چسبی در مواد کامپوزیتی

Year: 1396
COI: ARSE01_286
Language: PersianView: 300
This Paper With 13 Page And PDF Format Ready To Download
محتوای کامل این Paper با فرمت WORD هم قابل دریافت می باشد.

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 13 صفحه است به صورت فایل PDF و یا WORD در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

زهره ابراهیمی - استادیار، دکتری مهندسی مکانیک، بخش فنی و مهندسی، دانشگاه پیام نور، تهران، ایران
حامد یاوری - دانشجوی کارشناسی ارشد ، گروه مهندسی مکانیک، دانشگاه پیام نور، تهران، ایران

Abstract:

اتصالات چسبی مواد مرکب تاکنون مورد مطالعات زیادی بوده است. در اکثر این مطالعات صفحات کامپوزیت متقارن فرض گردیده است. تقارن صفحات باعث سادگی مدل و در نتیجه سرعت محاسبات می گردد. اما در عمل در بسیاری از مواقع صفحات متقارن نیستند، که این استفاده از مدل های سابق را غیر ممکن می سازد. در این تحقیق به بررسی اتصالات چسبی در صفحات کامپوزیت غیرمتقارن می پردازیم. برای این منظور، اتصالات چسبی دو لبه را تحت نیروی کششی مدل سازی می کنیم و شکست در آن ها را بر اساس معیار هشین مورد مطالعه قرار می ‎دهیم. در اینجا از روش اجزاء محدود و نرم افزار آباکوس استفاده شده است. میدان تنش و نتایج معیار هشین در هر لایه از ورق کامپوزیت بدست آمده و سطح تماس بین چسب و ورق مورد ارزیابی قرار گرفته است. تنش و معیار هشین در لایه ها برای لایه چینی های متقارن و نامتقارن محاسبه شده است. از نتایج شبیه سازی اجزاء محدود چنین بر می آید که تقارن یا عدم تقارن لایه چینی می تواند موجب جابه جا شدن محل حداکثر تنش و افزایش مقدار آن در اثر بار کششی شود. همچین در اتصالات مختلف می تواند سبب شود که شکست در حالت بحرانی خود از فیبرها به رزین یا برعکس منتقل شود؛ اما اثر آن بر قدرت اتصال فاحش نیست.

Keywords:

اتصال چسبی، مواد کامپوزیتی، روش اجزاء محدود، معیار هشین

Paper COI Code

This Paper COI Code is ARSE01_286. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/692264/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
ابراهیمی، زهره و یاوری، حامد،1396،بررسی اثر لایه چینی نامتقارن بر اتصالات دولبه چسبی در مواد کامپوزیتی،1st National Conference on Applied Researches in science and engineering ،Mashhad،https://civilica.com/doc/692264

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: پیام نور
Paper count: 52,742
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support