ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی تاثیر هندسی سد بتنی وزنی در رفتار لرزه ای آن با وجود اندرکنش سد-مخزن

Year: 1396
COI: IACUT03_411
Language: PersianView: 198
This Paper With 8 Page And PDF Format Ready To Download
محتوای کامل این Paper با فرمت WORD هم قابل دریافت می باشد.

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 8 صفحه است به صورت فایل PDF و یا WORD در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

پیمان رضایی - دانشجوی کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی واحد مراغه، مراغه، ایران
محمدعلی لطف اللهی یقین - استاد دانشگاه تبریز، تبریز، ایران

Abstract:

نگرانی از ایمنی سدها از دیرباز وجود داشته است و روز به روز در حال افزایش است. امروزه نقش و اهمیت ضوابط، معیارها و استانداردها در ساخت سدها و آثار اقتصادی ناشی از به کارگیری مناسب و مستمر آنها در پیشرفت جوامع،تهیه و کاربرد آنها را ضروری و اجتناب ناپذیر ساخته است. در این بین سدهای بتنی وزنی به لحاظ جنبه های اقتصادی، فنی، زیست محیطی، اجتماعی و سیاسی جزو سازه های بسیار مهم می باشند. لذا لازم است جهت طراحی و کنترل پایداری از همه جوانب به دقت مورد بررسی قرار گیرند، بحث مقاومت لرزه ای از ضروری ترین معیارها و استانداردها در طراحی سدها است. در این تحقیق برای بررسی تاثیر هندسی سد بتنی وزنی در رفتار لرزه ای آن با استفاده از نرم افزار ABAQUS سه مدل طراحی شده، به طوری که سد پاین فلت به عنوان سد فرضی برای طراحی مدل ها انتخاب گشته است. با توجه به آنالیزهای انجام گرفته و نتایج به دست آمده در مدل با مخزن خالی که قاعده 10 متر به سمت بالا دست جابه جا شده است به عنوان بهترین مدل انتخاب شده است، که این خود نشان از کارامد بودن پژوهش حاضر می باشد.

Keywords:

سد بتنی وزنی، هندسه سد، روش اجزای محدود، بار لرزه ای

Paper COI Code

This Paper COI Code is IACUT03_411. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/711975/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
رضایی، پیمان و لطف اللهی یقین، محمدعلی،1396،بررسی تاثیر هندسی سد بتنی وزنی در رفتار لرزه ای آن با وجود اندرکنش سد-مخزن، International conference on architecture,civil and urban development at the beginning of the third millennium،Tehran،،،https://civilica.com/doc/711975

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 2,124
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support