ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

نقش مدیریت بازاریابی در بازارهدف

Year: 1396
COI: MBSCONF01_027
Language: PersianView: 215
This Paper With 19 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 19 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

سیما پشم فروش - رییس اداره ارزیابی کیفیت کالاهای صادراتی و وارداتی اداره کل استاندارد خوزستان و دانشجوی ارشد مدیریت بازرگانی گرایش بازرگانی بین الملل موسسه آموزش عالی فارابی
منصور زیبایی - کارشناس مسیول مدیریت منابع آب سازمان آب و برق خوزستان

Abstract:

دنیای رقابتی و پویایی امروز ، رقابت شرکت ها و سازمان ها را در جلب مشتریان و حفظ آنان به جهت حفظ بقای خود سازمان ضروری می سازد. لازمه ی جلب رضایت مشتریان، ارایه ی محصولات و خدماتی است که به خوبی پاسخگوی نیاز آنها بوده و مطابق با خواست و سلیقه مشتری باشد و این امکانپذیر نیست مگر زمانی که شرکت به درستی نیاز هر مشتری را درک کرده و درصدد ارضای آن برآید. از این رو، درک درست، نیاز هر مشتری است و با توجه به افقی گسترده تر لازمه تدوین برنامه استراتژیک هر سازمان می باشد. زیرا برای داشتن یک برنامه استراتژیک، شناخت بازار هدف ضروری است و این کار محقق نمی گردد مگر زمانی که خیل گسترده و ناهمگن مشتریان به بخش های کوچکتر اما همگن تقسیم بندی شود تا مطالعه و شناخت ویژگی های آنها با کارایی و اطمینان بیشتر ممکن گردد . از این رو، اهمیت بخش بندی بازار به خوبی مشخص می شود. بخش بندی بازار تقسیم یک بازار بزرگ و ناهمگن به بخش های کوچکتر ولی همگن به منظور تفکیک نیازها و خواسته های متفاوت بازار برای شناخت بیشتر و بهتر هر نیاز و پاسخگویی مناسب تر به آن است.کار بازاریابی، تبدیل نیازهای در حال تغییر مردم به فرصت های سودآور است. هدف مدیریت بازاریابی ایجاد ارزش برای مشتریان با ارایه راه حل های برتر و مقایسه با رقبا می باشد. ارزش یک شرکت برابر ارزش مادام العمر مشتریان آن می باشد. مدیریت بازاریابی یکی از مهم ترین و کاراترین سلاح در دسترس شرکت ها برای مواجهه با این چالش می باشند. اغلب افراد بازاریابی را با فروش و تبلیغات یکسان در نظر می گیرند. واقعیت این است که بازاریابی قبل از این که ایده تولید یک محصول جدید شکل گیرد آغاز می شود و پس از فروش محصول و مصرف آن توسط مشتریان و حصول اطمینان از رقابت ها ادامه می یابد. در صورتی که بازاریابی به شیوه مطلوبی انجام شده باشد فروش محصول با مشکل مواجهه نخواهد شد. بازاریابی کیفیت و ویژگی های محصول، قیمت، تشویق و ترفیع، توزیع را مشخص می کند. در این مقاله سعی شده با توجه به اهمیت موضوع بازاریابی کالا و خدمات در سطح بازار داخلی و بین المللی، نقش مدیریت بازاریابی در بازار هدف مورد بررسی قرار گیرد. نتیجه حاصل از مقاله ، مدیریت بازاریابی در جستجوی یافتن راه ها و روش های مناسب برای زمان تقاضا و میزان و مقدار تقاضا و حتی توجه به ماهیت تقاضای مورد نظر است. هم چنین در شکل دهی و تامین تقاضای برانگیخته و یا انگیزش آن نقش اساسی دارد، به نحوی که به سازمان یاری دهد که به اهداف مورد نظر خود در بازار هدف دسترسی یابد.

Keywords:

مدیریت بازاریابی، بازارهدف ، بازاریابی

Paper COI Code

This Paper COI Code is MBSCONF01_027. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/715114/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
پشم فروش، سیما و زیبایی، منصور،1396،نقش مدیریت بازاریابی در بازارهدف،International Conference on Management ،Tehran،،،https://civilica.com/doc/715114

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: موسسه غیرانتفاعی
Paper count: 523
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support