ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تاثیر خوردگی در ظرفیت باربری ستون های بتن آرمه

Year: 1396
COI: DCONF02_073
Language: PersianView: 199
This Paper With 10 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 10 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

امیر طریقت - دانشیار، دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی
عبداله قره داغی - دانشجوی کارشناسی ارشد عمران سازه، دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی

Abstract:

این بررسی یک روش جدید برای ارزیابی ظرفیت باربری ستون های پایه پل خراب شده با بازسازی نمودارهای کامل واکنش P-M ارایه می دهد. این روش از ویژگی های واقعی مواد ستون های خراب شده استفاده می کند و میزان خوردگی طول میلگرد بدون پوشش، کاهش بتن، کاهش مقاومت بتن به خاطر خرابی خاموت ( یعنی کاهش پوشش ) از بین رفتن اتصال و نوع فشارهای تقویت خورده شده را ارایه می کند مدل ها با نسبت C/D های مختلف 1، 1/5، 2 و 2/5 و میزان سطح فولاد بکار رفته مختلف 2/08 درصد و 3/25 و 4/69 درصد در درصدهای CR صفر درصد، 5، 10، 50 و 75 درصد و همچنین کاهش پوشش بتن در محل قرارگیری کشش و فشار در مقطع ستون بررسی می شوند. تاثیرات ساختاری خوردگی بر ظرفیت باربری و پایداری ستون های بتن مسلح برای سه ستون برابر که نسبت های پوشش به قطر و ارتفاع به پوشش و طول میلگرد بدون پوشش دارند با استفاده از مدل ارایه شده ارزیابی می شوند. داده های آزمایشی و تحلیلی موجود در مورد تاثیرات خوردگی بر ستون هایی کوتاهی که در معرض نیروهای محوری اند همراه با لنگر ( خروج از مرکزیت کاهش یافته) برای اصلاح دقت مدل پیشنهادی استفاده می شود. براساس نتایج حاصله با افزایش سطح مقطع فولاد مقادیر در نمودار اندرکنش ستون ها افزایش یافته و با افزایش نسبت C/D مقادیر در نمودار اندرکنش ستون ها کاهش می یابد. . نتایج حاصله از بررسی در ناحیه کشش و فشار نشان می دهد مقادیر نمودار اندرکنش ستون ها در ناحیه کشش کمتر از ناحیه فشار می باشد که از نتایج حاصله مشاهده می شود که مدل پیشنهادی محافظه کارانه بود و می تواند ظرفیت باربری ستون های بتن مسلح را با صحت معقولی پیش بینی نماید. روش تحلیلی پیشنهادی به همراه نتایج تحقیق مشروح ستون های بتنی مسلح خراب شده درک تاثیرات خرابی بر اجرای ساختاری را بهبود بخشید. و به بازرسان و مهندسان این امکان را می دهد تا شرایط و ظرفیت باربری ستون های پایه بتن مسلح پل را بهتر بررسی نمایند.

Keywords:

خوردگی، ظرفیت باربری، ستون های بتن مسلح، نیروی گسیختگی

Paper COI Code

This Paper COI Code is DCONF02_073. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/732929/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
طریقت، امیر و قره داغی، عبداله،1396،تاثیر خوردگی در ظرفیت باربری ستون های بتن آرمه،International Conference on the New Horizons in the Civil Engineering,Architecture and urbanization and Cites Cultural Management،Tehran،،،https://civilica.com/doc/732929

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 4,608
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support