ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

مروری بر توسعه پایدار در معادن ایران

Year: 1396
COI: ECONF07_039
Language: PersianView: 1,007
This Paper With 8 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 8 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

محمدابراهیم رمضانی - عضو هیات علمی گروه محیط زیست دانشگاه آزاد اسالمی واحد تبریز
رقیه علمی - دانشجوی دکتری آلودگی محیط زیست، دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز

Abstract:

بین عملیات معدن کاری و توسعه پایدار، یک ارتباط متقابل وجود دارد که انجام یکی، نیاز به دیگری را پدید می آورد. بخش معدن و صنایع معدنی در بسیاری از کشورها از مهم ترین مسیرها در رسیدن به توسعه پایدار بوده است. و مهم ترین اصل در رسیدن به توسعه پایدار در بخش معدن، توجه هم زمان به سه اصل اقتصادی، زیست محیطی و اجتماعی است. با توجه به اینکه ایران نیز جزء کشورهای با پتانسیل خوب مدنی است که اگر بتواند در هر سه شنبه اقتصادی، زیست محیطی و اجتماعی به طور هماهنگ برنامه ریزی منسجم داشته باشد، می تواند از رشد قابل توجهی برخوردار باشد و توسعه پایدار فرآیندی است برای به دست آوردن پایداری در هر فعالیتی که نیاز به منابع و جایگزینی سریع و یکپارچه آن وجود دارد. تحقیق حاضر مروری است بر استفاده از ابزارهای مهم و اساسی برای دستیابی به اهداف توسعه پایدار ، شناسایی اثرات منفی عملیات معدن کاری بر محیط زیست و ارایه تدابیر و راهکارهایی برای کاهش این اثرات منفی و احیای محیط زیست پس از خاتمه فعالیت معدن باشد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is ECONF07_039. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/733192/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
رمضانی، محمدابراهیم و علمی، رقیه،1396،مروری بر توسعه پایدار در معادن ایران،Ecological congress of sustainable energy and natural resources،Tehran،https://civilica.com/doc/733192

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 12,468
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support