ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

میدان و چاه هوشمند، فناوری جدید و به صرفه، فرصت ها و چالش های آن در ایران

Year: 1396
COI: KPIP11_252
Language: PersianView: 145
This Paper With 7 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 7 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

محمدرضا مهدیانی - دانشجو دکترا دانشکده مهندسی نفت، دانشگاه صنعتی امیرکبیر
احسان خامه چی - دانشیار دانشکده مهندسی نفت، دانشگاه صنعتی امیرکبیر

Abstract:

افزایش استفاده از انرژیهای تجدیدپذیر، صنعت نفت کشورهای تولید کننده نفت را با چالش جدی مواجه ساخته است. استفاده از انرژی خورشیدی و باد تا حد زیادی نیاز به انرژی را در دنیا تامین کرده است و در نتیجه تقاضای جهانی نفت کاهش یافته است و از این رو قیمت نفت با کاهش جدی مواجه شده است. در این میان استفاده از تجهیزات قدیمی و غیر مکانیزه باعث بالا بودن قیمت نفت تولیدی ایران شده است که این خود موجب آسیب پذیری بیشتر این صنعت شده است. هوشمندسازی چاهها علاوه بر آنکه در طولانی مدت موجب کاهش قیمت تولید نفت میشود از نظر ایمنی نیز تا حد زیادی جلو اتفاقات و حادثههای ناخوشایند را میگیرد. در این مقاله فرصتها و چالش های هوشمندسازی میادین و چاههای نفتی در ایران مورد بررسی قرار میگیرد. فرایند آنها، فواید و مشکلات احتمالی مورد بحث واقع میشود و در نهایت به کمک نرم افزار شبیه سازی در بستر ریزالو3، مدلی از آن ساخته میشود و در یک سیستم شبیهسازی شده عملیاتی بودن یا نبودن میدان و چاه هوشمند در ایران بحث میشود. نتایج این بررسی نشان میدهد که اگرچه در ابتدا شروع به هوشمندسازی هزینه عملیاتی بالا بوده و این خود از چالش های این کار است اما در آینده نزدیک با کاهش قیمت تمام شده یک بشکه نفت هزینه اولیه به سرعت جبران میشود و در مجموع از لحاظ اقتصادی و عملیاتی کاملا به صرفه است

Keywords:

هوشمندسازی، ایمنی، نرم افزار ریزالو، اقتصاد، عملیات

Paper COI Code

This Paper COI Code is KPIP11_252. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/742371/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
مهدیانی، محمدرضا و خامه چی، احسان،1396،میدان و چاه هوشمند، فناوری جدید و به صرفه، فرصت ها و چالش های آن در ایران،11th Congress of the pioneers of progress،Tehran،،،https://civilica.com/doc/742371

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 20,832
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support