ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تاثیر هوش سازمانی بر بهره وری سازمانی

Year: 1396
COI: IIEC14_264
Language: PersianView: 294
This Paper With 10 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 10 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

ابوالفضل رحمانی - کارشناس تولید و بهره وری فرمانداری شهرستان تاکستان

Abstract:

امروزه با اطمینان کامل می توان ادعا کرد که شناسایی و استفاده از هوش سازمانی می تواند قدرت رقابت پذیری یک سازمان را افزایش دهد و از دیگر سازمان ها متمایز نماید.[18] هوش سازمانی یکی از مولفه هایی است، که مدیران عصر حاضر بایستی با دارا بودن آن بتوانند با کسب دانش عمیق نسبت به همه عوامل محیطی، باعث هوشمندی سازمان باشند.[11] لذا هدف از تحقیق حاضر بررسی تاثیر هوش سازمانی بر بهره وری سازمانی است. پژوهش حاضر از نظر هدف کاربردی، از نظر روش و نوع توصیفی- تحلیلی است. جامعه آماری در این تحقیق کارکنان فرمانداری شهرستان تاکستان انتخاب شده است. قلمرو زمانی تحقیق سال 1396 و نمونه انتخابی در این تحقیق 55 نفر است و از پرسشنامه جهت جمع آوری اطلاعات استفاده شده است. بر طبق نتایج حاصل از انجام تحلیل عاملی بر روی هفت مولفه انتخابی هوش سازمانی (سرنوشت مشترک، میل به تغییر، روحیه، اتحاد و توافق، کاربرد دانش، فشار عملکرد، چشم انداز استراتژیک ) همه این مولفه ها به عنوان مولفه های اصلی شناسایی شده اند و از طریق آزمون T مشخص گردید که هریک از این شاخصها و در مجموع هوش سازمانی بر بهره وری سازمانی تاثیر مثبت دارند.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is IIEC14_264. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/760837/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
رحمانی، ابوالفضل،1396،تاثیر هوش سازمانی بر بهره وری سازمانی،14th International Industrial Engineering Conference،Tehran،https://civilica.com/doc/760837

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support