ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تاثیر زهکشی الکترواسموتیک در کاهش رطوبت خاک فروشویی شده معدن مس سرچشمه

Year: 1397
Publish place:
COI: MGCONF02_019
Language: PersianView: 270
This Paper With 10 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 10 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

مسعود ولی زاده پورکانی - دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی معدن، فراوری مواد معدنی، دانشگاه آزاد اسلامی واحد سیرجان
محمود اسکندری نسب - عضو هیات علمی بخش مهندسی معدن، مجتمع آموزش عالی زرند، دانشگاه شهید باهنر کرمان
مهدی نورمحمدی - کارشناس ارشد هیدرومتالورژی امور لیچینگ مجتمع مس سرچشمه
مهری شاه حسینی - پژوهشگر هیدرومتالورژی امور تحقیق و توسعه مجتمع مس سرچشمه

Abstract:

این تحقیق به منظور برسی تاثیر فرآیند الکترواسموتیک در کاهش رطوبت و استخراج محلول فروشویی از خاک فروشویی شده معدن مس سرچشمه انجام شد. برای انجام این تحقیق پس از آماده سازی 5 مخزن پل یاتیلن با ابعاد 1/1 × 1 × 0/9 متر و پس از پاشش محلول فروشویی به مدت 51 روز و اعمال پتانسیل به مدت 42 روز، پاشش محلول قطع شد، درحالی که پتانسیل الکتریکی به مدت 7 روز دیگر به خاک اعمال شد. به دو مخزن با فواصل الکترودی 0/9 و 0/7 متر، 20 ولت و به دو مخزن دیگر 10 ولت پتانسیل الکتریکی اعمال شد. در یک مخزن، زهکشی محلول به صورت طبیعی و در چهار مخزن دیگر زهکشی الکترواسموتیک صورت گرفت. با درنظر گرفتن پارامترهای فاصله الکترودها و ولتاژ اعمال شده، برسی و مقایسه کاهش رطوبت خاک مخازن با یکدیگر صورت گرفت. کاهش رطوبت خاک در تمامی مخازن با زهکشی الکتراسموتیک بیشتر از مخزن 5 با زهکشی طبیعی بود. کاهش رطوبت خاک در مخزن 3 بیشتر از دیگر مخازن بود که در این مخزن فاصله الکترودها 0/9 متر و ولتاژ اعمال شده 20 ولت بود. نتایج نشان می دهد که با افزایش پتانسیل الکتریکی و افزایش فاصله الکترودها، کاهش رطوبت نیز افزایش می یابد. قابل ذکر است که محل قرارگیری کاتدها در مخزن نیز بر کاهش رطوبت خاک موثر بوده است، بگونه ای که در مخازن 3 و 4 که الکترودها در فاصله کمتری از دیواره قرار داشته اند، کاهش رطوبت و تخلیه محلول بهتر بوده است.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is MGCONF02_019. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/766208/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
ولی زاده پورکانی، مسعود و اسکندری نسب، محمود و نورمحمدی، مهدی و شاه حسینی، مهری،1397،تاثیر زهکشی الکترواسموتیک در کاهش رطوبت خاک فروشویی شده معدن مس سرچشمه،دومین کنفرانس ملی دانش و فناوری علوم مهندسی ایران،Tehran،https://civilica.com/doc/766208

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 2,267
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support