ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

مقایسه بارگذاری عادی پلای راه در ایران و آئین نامه آشتو با بارگذاری حاصل از کامیونهای واقعی حامل اضافه بار

Year: 1382
COI: ICCE06_055_9197330290
Language: PersianView: 3,377
This Paper With 8 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 8 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

محمودرضا ماهری - دانشیار بخش مهندسی راه و ساختمان دانشگاه شیراز
رضا اکبری - کارشناس ارشد سازه بخش مهندسی راه و ساختمان دانشگاه شیراز

Abstract:

یکی از مهمترین مسائل در مبحث طراحی پل، بارگذاری آن و در مبحث بارگذاری نیز توجه به نوع و مقدار باروارده و تناسب آن با واقعیت است . با توجه به اینکه وسایل نقلیه عبوری از پل ها سیار متنوع میباشد، لذا تعیین بحرانی ترین حالت بارگذاری ترافیکی بسیار پیچیده است . برای سهولت امر، در کشورهای مختلف با انجام یک سری مطالعات تحلیلی و آماری، یک مجموعه سربارهای استاندارد تعیین میشود که معادل بحرانی ترین حالت ترافیک واقعی عبوری محسوب میشو د. بنابراین، بدیهی است که به علت تفاوت در مشخصات ناوگان حمل و نقل کشورهای مختلف، بارگذاری محاسباتی پل ها در آئین نامه های مختلف متفاوت باشند . این مقاله به بررسی مقایسه ای بارگذاری پل در ایران (نشریه شماره ١٣٩ سازمان برنامه و بودجه ویرایش دوم - ١٣٧٩ ) و بارگذاری آئین نامه آشتو با اثر بار ناشی از کامیونهای واقعی در٣٠ % بیشتر از بار - حالت ایده آل و غیر ایده آل (اضافه بار ) می پردازد . آمار نشان میدهد در حال حاضر کامیونهائی با ٥٠ مجاز، اقدام به بارگیری و حمل کالا مینمایند که این امر اثرات مخربی بر سازه پل خواهد داش ت. نتایج این بررسی نشان میدهد که کمیتهای برش و لنگر خمشی در پلهای یک دهانه ساده حاصل از بارهای آئین نامه بارگذاری پل در ایران در مقایسه با سه نوع کامیون ٢،٣ و ٥ محور تا حدود ١٢ تن اضافه بار برابری میکند، همچنین اثرات کمیتهای برش و لنگر خمشی حاصل از کامیونهای واقعی با اضافه بار از مقادیر ایجاد شده از آئین نامه آشتو بزرگتر است

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICCE06_055_9197330290. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/767/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
ماهری، محمودرضا و اکبری، رضا،1382،مقایسه بارگذاری عادی پلای راه در ایران و آئین نامه آشتو با بارگذاری حاصل از کامیونهای واقعی حامل اضافه بار،6th International Conference on Civil Engineering،Isfahan،https://civilica.com/doc/767

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 19,043
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support