ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

رشد هوشمند شهری در راستای توسعه پایدار و فرم شهری مطلوب

Year: 1396
Publish place:
COI: WCCEAU02_123
Language: PersianView: 146
This Paper With 9 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 9 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

حسین شریفی - دانشجوی دکتری جغرافیا و برنامه ریزی شهری، دانشگاه آزاد اسلامی، واحد چالوس
آمنه حقزاد - عضو هییت علمی گروه جغرافیا، واحد چالوس، دانشگاه آزاد اسلامی، واحد چالوس

Abstract:

توسعه پایدارشهری مبین توسعه ای متعادل، همه جانبه و عدالت محور بر پایه تفکر سیستماتیک و نظام یافته است و بر سه محور اساسی پایداری زیست محیطی، پایداری اقتصادی و پایداری اجتماعی استوار است. گسترش شهرها در قرن گذشته بسیاری از کشورهای دنیا را با مشکلات عمده ای روبه رو ساخته است که به نوعی می توان گفت علت اصلی آن افزایش جمعیت می باشد. در واقع گسترش سریع شهرها مسیله ای است که نه تنها سیاست های شهرسازی بلکه مسایل اقتصادی اجتماعی و زیست محیطی نیز تحت تاثیر آن قرار گرفته اند. هرچه افزایش جمعیت علت اولیه گسترش سریع شهرها به حساب می آید ولی پراکندگی نامعقول آن اثرات نامطلوبی بر محیط طبیعی و فرهنگی جوامع بر جای گذاشته است به گونه ای که این اثرات نامطلوب موانعی در جهت دستیابی به توسعه متوازن و پایدار شهری می باشد. بنابراین در جهت کاهش این مشکلات یعنی اثرات منفی گسترش پراکنده شهری نظریه ها و راهبردهای زیادی مطرح شده است که عمده ترین آنها راهبرد رشد هوشمند می باشد. این پزوهش بر مبنای مطالعات کتابخانه ای و به روش توصیفی- تحلیلی انجام شده است. هدف از این تحقیق ارایه چارچوبی از راهبردهای شهر هوشمند مشتمل بر اصول و راهکارهای برنامه ریزی شهری منطبق بر توسعه پایدار می باشد.

Keywords:

توسعه پایدارف توسعه شهری رشد هوشمند، شهر هوشمند

Paper COI Code

This Paper COI Code is WCCEAU02_123. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/768842/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
شریفی، حسین و حقزاد، آمنه،1396،رشد هوشمند شهری در راستای توسعه پایدار و فرم شهری مطلوب،دومین کنگره بین المللی عمران،معماری و شهرسازی معاصر،،،https://civilica.com/doc/768842

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 3,890
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support