ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تجارت الکترونیکی و مدیریت ارتباط با مشتری

Year: 1397
COI: CECCONF04_024
Language: PersianView: 549
This Paper With 10 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 10 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

مریم بیگ محمدلو - دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب – دانشکده فنی
آرزو مدینه اصفهانی - دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب – دانشکده فنی
فایزه علی همتی - دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب – دانشکده فنی
سمیه فرهنگ ادیب - مدرس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب – دانشکده فنی

Abstract:

در دنیای پرشتاب کنونی افراد وفاداری کمی به برندهای تجاری داشته و به شعارهای تبلیغاتی اطمینان کافی ندارند . مجموع این دلایل ، کاهش کارایی بازاریابی سنتی را موجب شده است . تمام فعالیت های تجارت الکترونیک در راستای تحویل محصول به دست مصرف کننده نهایی است ، از دست دادن یک بازار هدف ، صدمات مالی جبران ناپذیری را وارد می سازد . قبول خرید اینترنتی و انجام آن تا حد زیادی به ارتباطات مصرف کننده و چگونگی تعامل افراد با کامپیوتر بستگی دارد. و ویژگی هایی نظیر ارایه اطلاعات، راهنمایی و هدایت و انجام سفارشها در یک وسیله خرید دو سویه و تعاملی به عنوان عامل مهمی در ایجاد اعتماد به تجارت الکترونیک نسبت به فروش سنتی در نظر گرفته شده است . از این رو نگرش جدید به فناوری اطلاعات و تجارت الکترونیک راهکارهای نوینی برای حفظ بازارهای موجود و تصاحب بازارهای جدید به شمار می آیند . پس ازبررسی منابع مختلف در زمینه تجارت الکترونیک ، می توان حوزه ارایه خدمات را به سه مرحله بازاریابی و فروش ، خدمات پس ازفروش و مدیریت ارتباط بامشتری تقسیم بندی نمود. همچنین ما در این مقاله به بررسی تجارت الکترونیک در بازاریابی و ارتباط موثر با مشتری CRM می پردازیم

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is CECCONF04_024. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/772356/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
بیگ محمدلو، مریم و مدینه اصفهانی، آرزو و علی همتی، فایزه و فرهنگ ادیب، سمیه،1397،تجارت الکترونیکی و مدیریت ارتباط با مشتری،The 4th National Conference on Computer Science and Engineering and Information Technology،Babol،https://civilica.com/doc/772356

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 11,175
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support