ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

پیاده سازی مدل رفتاری نورتن جهت مدلسازی رفتار غیرخطی خزشی در سدهای بتن غلطکی به روش المان محدود

Year: 1397
COI: DTCE05_055
Language: PersianView: 167
This Paper With 12 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 12 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

هایده فرهادی - کارشناسی ارشد، مهندسی عمران، دانشگاه کردستان
محمد اسماعیل نیا عمران - عضو هیات علمی دانشکده مهندسی عمران، دانشگاه کردستان
یدمهدی کلبادی - کارشناسی ارشد مهندسی عمران، دانشگاه صنعتی خواجه نصیر الدین طوسی
مسعود حشمتی - دانشجوی دکتری، مهندسی عمران، دانشگاه کردستان

Abstract:

مطالعات نشان داده اند که محاسبات دقیق خصوصیات مصالح بتن در زمان های اولیه (مخصوصا در سه روز اول بتن ریزی) برای محاسبه تحلیلی تنش های حرارتی و ترک های مرتبط با آن در سازه بتن حجیم ضروری است. آزمایشات نشان داده اند که اندازه گیری خزش در بتن، در زمانهای بسیار اولیه کاری سخت و پیچیده است، چراکه نمونه مورد نظردر زمان اعمال بارگذاری تحت خزش قرار می گیرند. این امر جداسازی کرنش الاستیک، از کرنش ناشی خزش را نسبتا مشکل می کند.همچنین ایمنی سازه ها در برابر بلایای طبیعی اهمیت بسزای دارد. این اهمیت بسته به نوع سازه رتبه بندی می شود. هر چه سازه ای پس از تخریب تلفات جانی و مالی بیشتری داشته باشد ایمنی آن اهمیت بیشتری دارد. برای نمونه سازه های بلند که میتوانند تعداد زیادی جمعیت را در خود جای دهند باید دارای سطح ایمنی بالایی باشند. از جمله سازه هایی که ایمنی آنها مطرح است و ممکن است پس از تخریب آثار جانی و مالی غیر قابل جبرانی را به همراه داشته باشد سدها می باشند. سدهای بتنی با اهمیت حیاتی آنها از لحاظ ارایه سرویس ممتد در طول عمر و همچنین شدت و وسعت خطراتی که بروز هرگونه اشکال یا صدمه به سازه می تواند در بر داشته باشد از جمله مهم ترین سازه هایی هستند که از لحاظ ایمنی باید مورد ارزیابی قرار گیرند. از آنجایی که خزش در سطح تنش های داخلی سدهای بتنی اثرگذار است، در این تحقیق به بررسی این اثر در سدهای بتنی غلطکی می پردازیم که سد بتن غلتکی جگین به عنوان مطالعه موردی انتخاب شده است. نتایج نشان می دهد که در نظر گرفتن پدیده خزش تاثیر قابل توجهی بر رفتار سدها دارد. لحاظ کردن اثر خزش باعث افزایش تغییر مکان ها هم در راستای قایم و هم در راستای جریان می شود. همچنین لحاظ کردن اثر خزش باعث کاهش تنش های داخلی و آزادسازی تنش ها می شود.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is DTCE05_055. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/854638/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
فرهادی، هایده و اسماعیل نیا عمران، محمد و کلبادی، یدمهدی و حشمتی، مسعود،1397،پیاده سازی مدل رفتاری نورتن جهت مدلسازی رفتار غیرخطی خزشی در سدهای بتن غلطکی به روش المان محدود،5th Dams and Tunnels conference & Exhibition in iran،Tehran،https://civilica.com/doc/854638

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 5,312
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support