ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تخمین تقاضای انرژی شهر تهران تا سال 1410 به کمک روش اقتصادسنجی

Year: 1397
COI: IEAC05_092
Language: PersianView: 443
This Paper With 17 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 17 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

فرزانه تکسیبی - دانشکده مهندسی انرژی، دانشگاه صنعتی شریف، تهران، ایران
یداله سبوحی - دانشکده مهندسی انرژی، دانشگاه صنعتی شریف، تهران، ایران
حسین خواجه پور - دانشکده مهندسی انرژی، دانشگاه صنعتی شریف، تهران، ایران
حسام قدکساز - دانشکده مهندسی انرژی، دانشگاه صنعتی شریف، تهران، ایران

Abstract:

در تحلیل کلان بخش انرژی، چگونگی تامین انرژی لازم برای فرآیندهای تولیدی و خدماتی و فراهم نمودن زمینه مناسب برای تداوم توسعه پایدار از طریق گسترش سیستم عرضه انرژی به عنوان زیرساخت فنی جامعه ضرورتی فراوان دارد. پاسخگویی به این امر مستلزم تحلیل جامع سیستم انرژی می باشد. چنین امری با برخورد سیستمی به مساله و در نظر گرفتن فاکتورهای مختلف اقتصادی، اجتماعی، زیست محیطی و تکنولوژیکی بصورت یک مجموعه بهم پیوسته و در قالب مجموعه مدل های انرژی امکان پذیر می باشد. رسالتی که در تدوین مدل های انرژی دنبال می شود این است که با توجه به اهداف مزبور، مجموعه ای حقایق و اطلاعات علمی و قابل اتکاء که برای تصمیم گیری در سطح کلان لازم و دارای اهمیت هستند گردآوری، تنظیم و ارایه شوند. برآورد میزان عرضه و تقاضای انرژی در شهر تهران، پایتخت ایران، یکی از بزرگترین چالش های سیاست گذاران می باشد. در این پژوهش میزان تقاضای انرژی در بخش نیروگاهی و پالایشگاهی و تقاضای زیربخش های حمل و نقل، صنعت، کشاورزی، خانگی و تجاری و عمومی در شهر تهران برآورد شده است و این تقاضا به کمک مدل اقتصاد سنجی Eviews براساس میزان رشد جمعیت، خانوار و ارزش افزوده تا سال 1410 تخمین زده شده است. مطابق با این تخمین بیشترین تقاضای انرژی در شهر تهران مربوط به بخش خانگی بوده و بیشترین افزایش مصرف تا 1410 در بخش حمل و نقل رخ داده است و میزان تقاضای حامل های انرژی در شهر تهران از 619,8 پتاژول در سال 1370 به 1331,7 در سال 1410 پتاژول رسیده است.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is IEAC05_092. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/855210/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
تکسیبی، فرزانه و سبوحی، یداله و خواجه پور، حسین و قدکساز، حسام،1397،تخمین تقاضای انرژی شهر تهران تا سال 1410 به کمک روش اقتصادسنجی،The 5th International Conference on Technology and Energy Management With the approach of energy, water and environment nexus،Tehran،https://civilica.com/doc/855210

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 14,052
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support