ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی عملیات برچسب زدن در کاهش ریسک حوادث ناشی از خطای انسانی در مرحله پیش راه اندازی و راه اندازی باس ها و فیدرهای الکتریکی

Year: 1397
COI: INFM02_008
Language: PersianView: 168
This Paper With 6 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 6 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

فرید نادرزاده - دانشجوی کارشناسی ارشد HSE ، دانشگاه آزاد اهواز ، اهواز
امین ولی زاده اصالو - کارشناس برق شرکت بهره برداری و تعمیراتی مپنا، تهران

Abstract:

علائم و هشدار ها نقش بسیار مهمی در کاهش بروز حوادث دارد. این علائم یکی از روش های اطلاع رسانی و هشدار به کارکنان می باشدکه درک صحیح مقهومی آنها جهت انجام بازخورد آنها در محیط کار اهمیت زیادی دارند. یکی از مهمترین فاکتورهای تاثیرگذار در احتمال بروز خطاهای انسانی، عدم وجود علائم هشدار دهنده می باشد. با توجه به تاثیر علائم و هشدارها، هدف اصلی این مطالعه بررسی عملیات برچسب زدنی جهت کاهش ریسک حوادث ناشی از خطای انسانی در مرحله پیش راه اندازی و راه اندازی باس ها و فیدرها الکتریکی در یک شرکت راه اندازی و بهره برداری نیروگاه می باشد.جهت تهیه برچسب بر اساس استاندارد ISO 17724:2003 استفاده شد. برای انتخاب رنگ این برچسب ها از دو رنگ سبز و قرمز استفاده گردید. همچنین برای بررسی فیدرها از برچسب بازدید از فیدرها بر اساس دستورالعمل پیش راه اندازی و راه اندازی استفاده شد. مطالعه مذکور در 6 مرحله صورت گرفت. نتایج حاصل در مطالعه مشخص گردید وجود برچسب های سبز و قرمز بر روی فیدرها و باس های الکتریکی ، میزان خطای انسانی ناشی از عدم هماهنگی بین گروه های مختلف که بر روی باس ها کار می کردند، را به طور قابل ملاحضه ای پایین آورد . همچنین در مواردی که چند نفر به صورت متوالی بر روی یک فیدر و یا یاس کار می کردند، امکان آن برای انجام ادامه کار و همچنینن عملیاتی که بر روی آن فیدر انجام شده بود، برای افراد دیگر قابل دیدن بود و می توانستند با یک نگاه بر روی برچسب چک لیست بدانند که این فیدر در چه مرحله ای از راه اندازی می باشد.

Keywords:

عملیات برچسب زنی، خطای انسانی، پیش راه اندازی و راه اندازی، باس ها و فیدرها

Paper COI Code

This Paper COI Code is INFM02_008. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/867724/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
نادرزاده، فرید و ولی زاده اصالو، امین،1397،بررسی عملیات برچسب زدن در کاهش ریسک حوادث ناشی از خطای انسانی در مرحله پیش راه اندازی و راه اندازی باس ها و فیدرهای الکتریکی،The Second National Conference on New Ideas in Engineering and Engineering،Rasht،،،https://civilica.com/doc/867724

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 11,001
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support