ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

ارزیابی پدیده فرونشست ناشی از مکانیزم های محلی در شهر تهران در بازه زمانی 1393 تا 1397 با استفاده از تداخل سنجی راداری ماهواره SentineL-1a

Year: 1397
Publish place: Geomatics & GIT 1397
COI: NCEGIT03_086
Language: PersianView: 173
This Paper With 13 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 13 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

پرویز آجورلو - دانشجوی کارشناسی ارشد ژئودزی دانشکده مهندسی نقشه برداری و اطلاعات مکانی دانشگاه تهران
سمیع سمیعی اصفهانی - استادیار گروه ژئودزی , دانشکده مهندسی نقشه برداری و اطلاعات مکانی مکانی دانشگاه تهران

Abstract:

پایش منظم و اندازه گیری جابجایی ها و تغیرشکلهای سطحی زمین و تاثیر آن بر روی زیرساخت های شهری یکی از چالشهای مهم در مدیریت کالنشهرها مثل شهر تهران است. به عنوان مثال نشست ناگهانی در بزرگراه ها و یا بر روی سازه هایی مثل پل، تونل و ساختمانهای بلند، اضافه بر مختل کردن رفت آمد شهری، می تواند منجر به تلفات جانی و مالی فراوان برای شهروندان گردد. کالن شهر تهران از سالهای گذشته گریبانگیر پدیده فرونشست شده است و در مکانهای مختلفی از سطح شهر یا حومه آن این پدیده یا اثرات ناشی از آن مشاهده شده است . در بیشتر مطالعات انجام شده در گذشته، معمولا فقط به فرونشست وسیع دشت تهران که ناشی از استخراج بیرویه منابع آب زیزمینی است توجه شده است. اما عوامل ایجادکننده فرونشست فقط به استخراج بیرویه آب محدود نمیگردد و عوامل دیگری نیز، مثل ساخت و سازهای زیرزمینی و فرسودگی زیرساختهای قدیمی شهر نیز میتواند منجر به فرونشستهای محلی با وسعت کمتر ولی در مناطق پرجمعیت شهری شود. در این مقاله، با استفاده از تصاویر ماهواره جدید Sentinel-1A و به منظور نشان دادن یک دید کلی از مکانیزم های محلی فرونشست در مقیاس های متفاوت در سطح استان تهران و همچنین به برای نشان دادن توانایی تداخلسنجی راداری برای پایش پدیده های محلی فرونشست ، مثالهای مختلفی از اندازه گیریهای میزان و نرخ فرونشست بر روی زیرساختها و سازه های شهری در مقیاس های مختلف و در بازه زمانی 1393 تا 1397 ارائه میگردد.

Keywords:

تداخل سنجی راداری، فرونشست های محلی، استان تهران

Paper COI Code

This Paper COI Code is NCEGIT03_086. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/880089/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
آجورلو، پرویز و سمیعی اصفهانی، سمیع،1397،ارزیابی پدیده فرونشست ناشی از مکانیزم های محلی در شهر تهران در بازه زمانی 1393 تا 1397 با استفاده از تداخل سنجی راداری ماهواره SentineL-1a،Geomatics & GIT 1397،Tehran،،،https://civilica.com/doc/880089

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 63,807
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support