ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

مساله ی دوهدفه ی مسیریابی وسیله نقلیه به همراه پهپادها با در نظر گرفتن جنبه های زیست محیطی

Year: 1398
COI: ICIORS12_082
Language: PersianView: 385
This Paper With 7 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 7 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

علی اسمعیل زاده - دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی صنایع، دانشکده مهندسی مواد و صنایع، دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل،
علی دیوسالار - استادیار مهندسی صنایع، دانشکده مهندسی مواد و صنایع، دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل
سعید امامی - استادیار مهندسی صنایع، دانشکده مهندسی مواد و صنایع، دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل

Abstract:

سیستم حمل و نقل یکی از مهم ترین حوزه ها در زنجیره تامین است و بهینه سازی آن می تواند موجب کاهش هزینه های عملیاتی و افزایش سودآوری گردد. یکی از مهم ترین مباحث در این حوزه، مسیریابی وسیله نقلیه می باشد. در این پژوهش شکل نوینی از توزیع کالاها به مشتریان ارائه شده است که در آن از پهپادها به همراه وسیله نقلیه ی زمینی استفاده می شود. بدین صورت که در ابتدا پهپادها همراه با کامیون حمل می شوند و سپس کامیون و پهپادها بصورت همزمان تحویل بسته ها به مشتریان را انجام می دهند. دلیل این امر، سرعت و قابلیت دسترسی بالاتر پهپاد در مقایسه با کامیون می باشد. بعلاوه با در نظر گرفتن مسائل زیست محیطی در چارچوب توسعه پایدار که در حال حاضر از جمله نکات بسیار مهم در برنامه ریزی ها و پژوهش های حوزه حمل و نقل است، ارائه یک مدل ریاضی دوهدفه موردتوجه قرار گرفته است. تابع هدف اول، کمینه سازی زمان (هزینه) کل و تابع هدف دوم، کمینه سازی میزان کربن دی اکسید ایجاد شده توسط کامیون است. برای حل نمونه مثال های عددی، از رویکرد حل اپسیلن محدودیت استفاده شده است. در آخر نیز با توجه به تحلیل نتایج خروجی و همچنین آنالیز حساسیت، مزیت استفاده از پهپاد در سیستم توزیع نشان داده شده است.

Keywords:

مساله ی مسیریابی وسیله نقلیه , پهپاد , چند هدفه , اپسیلن-محدودیت , محیط زیست

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICIORS12_082. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/923541/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
اسمعیل زاده، علی و دیوسالار، علی و امامی، سعید،1398،مساله ی دوهدفه ی مسیریابی وسیله نقلیه به همراه پهپادها با در نظر گرفتن جنبه های زیست محیطی،The 12th International Conference of Iranian Operations Research Society،Babolsar،https://civilica.com/doc/923541

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 6,030
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support