ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

پردازش تصاویر تشخیص وآسیب شناسی سرطان سینه با استفاده از الگوریتم بهینه سازی ذرات PSO

Year: 1398
COI: COMCONF06_063
Language: PersianView: 349
This Paper With 17 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 17 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

مرتضی احمدی سلوش - دانشجوی کارشناسی ارشد کامپیوتر،گروه نرم افزار، ،دانشگاه پارسیان، قزوین، ایران
مرتضی محمدی زنجیره - استادیار، گروه کامپیوتر، دانشکده فنی مهندسی، واحد قزوین،دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره)، قزوین، ایران

Abstract:

با توجه به ورود علم کامپیوتر در عرصه ها و علم های مختلف، تا حد بسیار زیادی پزشکی امروز با شاخه های مختلف علم کامپیوتر گره خورده است. در این راستا، پردازش تصویر از جمله شاخه هایی است که با ورودش به پزشکی، بسیاری از ابهامات و مشکلات موجود را بطور کامل و یا بخشی برطرف نموده است.امروزه سرطان سینه یکی از رایج ترین عوامل مرگ و میر به شمار می رود که در مقایسه با سایر سرطان ها، یکی از اصلی ترین دلایل مرگ و میر در بین زنان است. سرطان سینه تبدیل به خطرناک ترین انواع سرطان در بین زنان در سرتا سر جهان شده است. تشخیص زودهنگام سرطان سینه، امری ضروری در کاهش مرگ و میر ناشی از این سرطان به شمار می رود. از جایی که بیمارستان های عمومی، تسهیلات لازم برای تشخیص سرطان سینه را ندارند انتظار برای تشخیص سرطان سینه در دراز مدت، احتمال انتشار سرطان را افزایش می دهد. از این رو، از تشخیص کامپیوتری سرطان سینه برای کاهش مدت زمان لازم برای تشخیص این سرطان و کاهش میزان مرگ و میر استفاده شده است. از پردازش تصویر در تشخیص میزان و محل تومورهای مغزی، سرطان سینه، سرطان رحم و بافت های نامتناسب سایر اعضای بدن کمک گرفته شده است. بسیاری از محققان تلاش کرده اند تا از الگوریتم های یادگیری ماشین برای پیدا کردن میزان قابلیت باز زیستی سرطان در انسان و موجودات زنده استفاده کنند. در این پایان نامه با اتکا به این دلیل که عوامل تاثیر گذار در تشخیص سرطان به منطقه و زمان بستگی داشته و این تاثیرگذاری می تواند عوامل تشخیصی را تغییر دهد یک روش دو مرحله ای پیشنهاد شده است که ابتدا با استفاده از الگوریتم بهینه سازی ازدحام ذرات ویژگی های موثر در تشخیص سرطان را از مجموعه اطلاعات بالینی و آسیب شناسی با توجه به داده های هر منطقه و زمان خاص استخراج و سپسبا استفاده از شبکه های عصبی مصنوعی به تشخیص سرطان از طریق اطلاعات استخراجی می پردازد. روش پیشنهادی صحت خروجی مناسبی داشته و می تواند در دنیای واقعی استفاده گردد. همچنین این روش از پردازش های سنگین برروی تصاویر و سایر پردازش های زمان گیر پرهیز نموده و با استفاده از تکنیک استفاده شده صحت و زمان را بهبود بخشیده است.

Keywords:

سرطان سینه , الگوریتم بهینه سازی ازدحام ذرات PSO , شبکه های عصبی

Paper COI Code

This Paper COI Code is COMCONF06_063. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/923821/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
احمدی سلوش، مرتضی و محمدی زنجیره، مرتضی،1398،پردازش تصاویر تشخیص وآسیب شناسی سرطان سینه با استفاده از الگوریتم بهینه سازی ذرات PSO،Sixth National Congress on Electrical Engineering and Computer Engineering of Iran with a New Approach to New Energy،Tehran،https://civilica.com/doc/923821

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: موسسه غیرانتفاعی
Paper count: 143
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support