ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

به کارگیری مدلسازی اطلاعات ساختمان به منظور کاهش تغییرات طراحی و دستیابی به ساخت وساز ناب

Year: 1398
COI: ICRSIE04_091
Language: PersianView: 757
This Paper With 14 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 14 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

شایان حجت پناه - تدریس یار کارشناسی ارشد مدیریت پروژه و ساخت دانشگاه مهرالبرز تهران ایران،
محمد معهود - تدریسیار کارشناسی ارشد مدیریت پروژه و ساخت، دانشگاه مهرالبرز، تهران، ایران
یحیی نحوی - کارشناسی ارشد مهندسی معماری، دانشگاه آزاد اسلامی، هیدج، ایران

Abstract:

صنعت ساخت وساز به عنوان یکی از بخشهای اصلی اقتصاد جهانی با عدم بهره وری مواجه است، با توجه به پیچیدهترشدن پروژه های ساختمانی از مهمترین عوامل شکست این پروژه ها میتوان به افزایش زمان اجرا و آماده سازی، دوباره کاریها و مدیریت نامطلوب اشاره کرد. استفاده از اصول تفکر ناب در صنایع مختلف باعث شده این تفکر به عنوان یکی از اصلی ترین راه حل های موجود موردنظر باشد اما اجرای این اصول در هر صنعتی با توجه به روش پیاده سازی آن نیاز به ابزار و تمهیدات ویژه ای دارد. نظر به اینکه استفاده از کامپیوتر منجر به افزایش سرعت، دقت و کاهش هزینه فرآیندهای تکراری و کنترلی خواهد شد، تجربه کشورهای توسعه یافته درزمینه تسهیل کنترل ضوابط آیین نامه های ساختمانی باعث پیوند این آیین نامه ها با نرم افزارهای کامپیوتری شده است به این ترتیب در سراسر جهان، شرکتهای ساخت وساز تمایل زیادی به استفاده از مدلسازی اطلاعات ساختمان پیداکرده اند. مفهوم مدلسازی اطلاعات ساختمان قادر به پر کردن شکاف بهره وری بوده تا باعث افزایش بهره وری، کارایی، ارزش زیرساخت ها، کاهش هزینه های چرخه عمر پروژه و زمان مصرف از طریق ارتقاء همکاری و ارتباط ذینفعان یک پروژه شود. از دیگر سو بایستی در نظر داشت هدف از اجرای مدل سازی اطلاعات ساختمان در پروژه های ساختمانی، کاهش تعداد اشتباهات طراحی است، زیرا تغییرات طراحی در فرایند توسعه و بهبود مدلها اجتناب ناپذیر است و بهره گیری از مدلسازی اطلاعات ساختمان به این معنا نخواهد بود که دیگر به کل تغییرات طراحی نداریم. در این تحقیق درمی یابیم که چگونه میتوان با بهبود طراحی به وسیله استفاده ازمدل سازی اطلاعات ساختمان، ارزش ها را بالابرده و به ساخت وساز ناب و افزایش ارزش دست یابیم. درنهایت امر به این نتیجه خواهیم رسید که چنانچه ساخت وساز ناب نیز مدنظر نباشد بازهم مدلسازی اطلاعات ساختمان منجر به ساخت ناب میشود. کاهش اتلاف و به دنبال آن افزایش ارزش، دو هدف مشترک بین مدلسازی اطلاعات ساختمان و ساخت وساز ناب محسوب می گردند.

Keywords:

مدل سازی اطلاعات ساختمان BIM , ساخت وساز ناب LEAN , مدیریت تغییرات , صنعت ساخت وساز , بهره وری , کارایی و ارزش.

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICRSIE04_091. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/936270/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
حجت پناه، شایان و معهود، محمد و نحوی، یحیی،1398،به کارگیری مدلسازی اطلاعات ساختمان به منظور کاهش تغییرات طراحی و دستیابی به ساخت وساز ناب،4th.International Conference on Researches in Science & Engineering ،https://civilica.com/doc/936270

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: موسسه غیرانتفاعی
Paper count: 491
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support