ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی سطح آگاهی و نگرش اعضای هیات علمی و دانشجویان نسبت به گزارش صبحگاهی در بیمارستان های آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد

Year: 1388
COI: JR_HMED-3-4_001
Language: PersianView: 171
This Paper With 8 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 8 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

سیده نگار اسعدی - استادیاردانشکده پزشکی
رضا افشاری - سرپرست گروه توسعه آموزش پزشکی،استادیاردانشکده پزشکی
محمدتقی رجبی مشهدی - رئیس دانشکده پزشکی ،دانشیار دانشکده پزشکی

Abstract:

مقدمه: گزارش صبحگاهی یک نوع کنفرانس مبتنی بر بیمار است که در آن استادان دستیاران و سایر دانشجویان پزشکی جهت بحث درباره بیماران دور هم جمع می شوند. مطالعات نشان می دهد که گزارش صبحگاهی با ارزش ترین کنفرانس آموزشی در بخش های بیمارستانی میباشد. ارزیابی سطح آگاهی و نگرش اعضای هیئت علمی و دانشجویان می تواند در عملکرد بهتر پزشکان در آینده موثر باشد. هدف از انجام این مطالعه بررسی آگاهی و نگرش اعضای هیئت علمی و دانشجویان نسبت به گزارش صبحگاهی در بیمارستان های آموزشی بوده است. روش کار: در قالب یک مطالعه مقطعی با به کار بردن پرسشنامه که با نظرات کارشناسی تهیه شده بود و بعد از مطالعه پایلوت مورد استفاده قرار گرفت با استفاده از نرم افزار spss تجزیه و تحلیل شد. پرسشنامه برای مدیران گروه های آموزشی بالینی دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد ارسال شد و پرسشنامه های عودت داده شده مورد بررسی قرار گرفت. نتایج: در مجموع 340 پرسشنامه مورد ارزیابی قرار گرفت. از این تعداد 217 نفر دانشجو در مقطع دستیاری ، کارورزی و کارآموزی ، 61 نفر از اعضای هیئت علمی به پرسشنامه پاسخ دادند با بررسی به عمل آمده توسط نرم افزار spss ، 50درصد اعضای هیئت علمی سطح آگاهی با دانش خیلی خوب (عالی) و 48 درصد سطح آگاهی خوب درباره گزارش صبحگاهی داشتند 50 درصد نیز نگرش خیلی خوب (عالی یا کاملا موافق ) نسبت به گزارش صبحگاهی داشتند. 54 درصد از دستیاران ، سطح آگاهی خیلی خوب (عالی) ، 56 درصد نگرش خوب (موافق) نسبت به وضعیت گزارش صبحگاهی داشتند. از طرفی ضریب همبستگی بین آگاهی و نگرش 39/0 به دست آمد.  نتیجه گیری: آگاهی و دانش نسبت به گزارش صبحگاهی باعث بهبود نگرش در دانشجویان پزشکی می شود همچنین می توان ارتقاء کیفیت گزارش صبحگاهی در آموزش پزشکی در بیمارستان های آموزشی را انتظار داشت.  

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_HMED-3-4_001. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/978901/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
اسعدی، سیده نگار و افشاری، رضا و رجبی مشهدی، محمدتقی،1388،بررسی سطح آگاهی و نگرش اعضای هیات علمی و دانشجویان نسبت به گزارش صبحگاهی در بیمارستان های آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد،https://civilica.com/doc/978901

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support