Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

شبیه سازی تشعشعات موبایل در مجاورت سر بزر گسال و کودک

فصلنامه علوم پیراپزشکی و بهداشت نظامی، دوره: 13، شماره: 1
Year: 1397
COI: JR_JPSMH-13-1_001
Language: PersianView: 255
This Paper With 7 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 7 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

نیلوفر جعفری - گروه مهندسی برق، دانشگاه پیام نور، واحد زنجان، زنجان، ایران
محمدباقر حیدری - دانشکده مهندسی برق، دانشگاه علم و صنعت ایران، تهران، ایران
مسعود عسگری - گروه مهندسی برق، دانشگاه بی نالمللی امام خمینی، قزوین، ایران

Abstract:

مقدمه: قرار گرفتن مغز انسان در نزدیکی یک منبع تولید کننده امواج الکترومغناطیسی، می تواند به فعالیت طبیعی مغز لطمه زده و عملکرد عادی آن را مختل نماید. در این مقاله تاثیر امواج الکترومغناطیسی موبایل بر روی سر بزر گسال و کودک، مورد بررسی و مقایسه دقیق قرار گرفته است.مواد و روش ها: در این مطالعه، برای مغز یک مدل 6 لایه کروی ساده به جای مدل دقیق و پیچیده آن، در نظر گرفته شده است. برای شبیه سازی تاثیر امواج الکترومغناطیسی بر روی مغز انسان بزر گسال و کودک، از شبیه ساز HFSS و برای نوشتن کد عددی مربوط به روش اجزای محدود- انتگرال مرزی، از نرم افزار MATLAB استفاده می شود.یافته ها: با شبیه سازی و مقایسه انجام شده برای تاثیر امواج موبایل بر روی مغز انسان بزر گسال و خردسال، دیده می شود که عمق نفوذ این امواج در کودکان، بسیار بیشتر از بزرگ سالان می باشد. بحث و نتیجه گیری: استفاده از شبیه ساز HFSS و نیز روش عددی اجزای محدود- انتگرال مرزی، بسیار سریع و قدرتمند بوده و با استفاده از این روش ها می توان به طور دقیق، نحوه تاثیر امواج الکترومغناطیسی بر روی اجزای مختلف سر انسان نظیر تاثیر امواج موبایل بر مغز فرد بزر گسال و خردسال را مشاهده کرد. در این مطالعه اثرات مضر امواج موبایل بر روی سر کودکان در مقایسه با بزرگسالان مورد مطالعه قرار گرفت. نتایج نشان می دهد که امواج موبایل عمق نفوذ بیشتری در سر کودکان دارند لذا کاهش دسترسی کودکان به موبایل توصیه می شود

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_JPSMH-13-1_001. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/993521/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
جعفری، نیلوفر و حیدری، محمدباقر و عسگری، مسعود،1397،شبیه سازی تشعشعات موبایل در مجاورت سر بزر گسال و کودک،https://civilica.com/doc/993521

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: پیام نور
Paper count: 61,569
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support