Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

مروری کوتاه بر پیشرفت های جدید در درمان آسیب های نخاعی

فصلنامه علوم پیراپزشکی و بهداشت نظامی، دوره: 13، شماره: 4
Year: 1397
COI: JR_JPSMH-13-4_008
Language: PersianView: 1,171
This Paper With 15 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 15 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

نیلوفر جعفری - دانشکده علوم نوین پزشکی، دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز، تبریز، ایران
محمدباقر حیدری - دانشکده مهندسی برق، دانشگاه علم و صنعت ایران، تهران، ایران

Abstract:

مقدمه: آسیب نخاعی، از عوامل مهم در اختلالات حسی و حرکتی است که بیشتر بر اثر ضربه های وارد بر ستون مهره ای بوجود می آید. امروزه، تصادفات رانندگی مه مترین عامل در پارگی طناب نخاعی و معلولیت افراد است. در گذشته تصور می شد که فرد دچار ضایعه نخاعی به هیچ وجه، نمی تواند در معرض درمان قرار گیرد. امروزه، پیشرفت های مداوم در زمینه عصب شناسی، نویدبخش تغییر این رویه از روش های تسکین دهنده به مداخلات درمانی گسترده است. در این مقاله، سعی شده است که بعد از معرفی مختصر فیزیولوژی طناب نخاعی و روش های آسیب آن، به انواع روش های جدید در درمان ضایعات نخاعی در انسان و حیوانات، پرداخته شود.مواد و روش ها: در این مقاله، پس از جست و جو در بانک های اطلاعاتی معتبر، سعی شده است که به طور منظم و کلاسیک، به مرور انواع روش های درمانی افراد دچار ضایعه نخاعی پرداخته شود. نتایج: دراین مقاله، سه روش کلی برای درمان و بهبود وضعیت بیماران نخاعی، مورد مطالعه قرار می گیرند که عبارتند از: -1 سلول درمانی، 2-درمان مولکولی و 3-مهندسی بافت. هر یک از این روش ها، خود به چند قسمت مجزا تقسیم می شوند. در سلول درمانی، سلول هایی مانند سلول های بنیادی عصبی، سلول های بنیادی مزانشیمی، سلول های بنیادی جنینی، سلول های بنیادی بویایی، سلول های شوان، ماکروفاژهای فعال و سلول های بنیادی چندقوه زا مورد توجه قرار گرفته اند. در درمان مولکولی نیز روش های متفاوتی مانند حفاظت از طناب نخاعی، غلبه بر سرکوب و تحریک رشد آکسون، وجود دارد که در این مقاله مروری، بررسی می شوند.بحث و نتیجه گیری: در این مقاله مروری، روش های نوین در درمان ضایعات نخاعی و چالش های پیش روی این روش ها، به تفضیل مورد بحث قرار گرفتند

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_JPSMH-13-4_008. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/993552/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
جعفری، نیلوفر و حیدری، محمدباقر،1397،مروری کوتاه بر پیشرفت های جدید در درمان آسیب های نخاعی،https://civilica.com/doc/993552

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: علوم پزشکی
Paper count: 3,394
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support