ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

اهمیت ایجاد مدیریت واحد مرزی با هدف هماهنگی سازمان ها

Year: 1398
COI: ITKAED01_001
Language: PersianView: 287
This Paper With 5 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 5 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

دین محمد فیض محمدی - رئیس کمیته ترانزیت انجمن صنفی شرکت های حمل و نقل بین المللی خراسان رضوی

Abstract:

دامنه گسترده توسعه اقتصادی و اجتماعی کشورهای مختلف، حمل و نقل را بعنوان یک نیاز اساسی برای انسانمتمدن امروز مطرح کرده است. به عقیده برخی از کارشناسان، دلیل اصلی جهش اقتصادی کشورهای توسعه یافته،اتخاذ روش های صحیح حمل و نقلی بوده و اهمیت این صنعت تا اندازه ای است که اقتصاددانان آن را کالبدتوسعه اقتصادی و حتی ستون فقرات اقتصاد یک جامعه می دانند. بنابراین امروز دیگر باید این را پذیرفت که رشداقتصادی و اجتماعی هماهنگ، مداوم و موزون یک کشور بدون وجود یک شبکه حمل و نقلی مناسب قابل تصور نیست.اهمیت و پیچیدگی صنعت حمل و نقل بویژه حمل و نق ل بین الملل ی و ترانزیت بر کسی پوشیده نیست و با نگاهیاجمالی به فعالیت هایی که در ای ن حوزه صورت گرفته ، می توان دریافت ک ه حجم عظیمی از سرمایه گذاری انجامشده تا تجهیزات، تکنیک ها و تخصص های فراوانی برای انتقال کالا از مراکز تولید به بازارهای مصرف در دوردستترین مناطق بکار گرفته شو د. اما اهمیت صنعت حمل ونقل بین المللی کالا و ترانزیت برای کشوری مانند ایرانبدلیل موقعیت جغرافیایی آن در منطقه و دسترسی به آب های آزاد دوچندان می شود . ایران به مدد این موقعیتویژه که بعنوان شاهراهی حیاتی میان آسیا و اروپا و کریدو رهای شمال جنوب و شرق به غرب قرار گرفته می تواندجدا از درآمدهای ارزی و اشتغال، جایگاه ویژه ای در حوزه سیاست و اقتصاد نیز در جهان پیدا کند. در حال حاضراز 33 کشور محصور در خشکی، 9 کشور در همسایگی کشور ما قرار دارند که نزدیکترین راه دسترسی آنها به آبهای آزاد، ایران است. بنابراین اقتصاد ایران می تواند بابت دریافت حق ترانزیت و گمرکی سالانه میلیاردها دلارسرمایه را جذب کند. اما وجود پاره ای از مشکلا ت و بی تدبیری ها اجازه نداده است که ایران از مزیت های اینموقعیت طلایی بطور کامل بهره مند شود.

Paper COI Code

This Paper COI Code is ITKAED01_001. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1010614/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
فیض محمدی، دین محمد،1398،اهمیت ایجاد مدیریت واحد مرزی با هدف هماهنگی سازمان ها،First National Conference on International Transit and Transport on the Economic Development Pathway،Mashhad،https://civilica.com/doc/1010614

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support