Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

ویژگی ها و عناصر طراحی فضاهای بازی با رویکرد افزایش هوش هیجانی و اجتماعی کودکان

Year: 1398
COI: CAUCONF02_100
Language: PersianView: 640
This Paper With 14 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 14 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

مریم رجبی جلوانی - کارشناسی ارشد مهندسی معماری، دانشگاه غیرانتفاعی شهید اشرفی اصفهانی، گروه معماری، اصفهان، ایران
محسن افشاری - استادیار دانشگاه هنر اصفهان، گروه معماری، اصفهان، ایران
نرگس سلطانی - مربی دانشگاه شهید اشرفی اصفهانی، گروه معماری، اصفهان، ایران

Abstract:

فضاهایی که کودک در آن حضور می یابد در شکل گیری شخصیت، رفتار و رشد او موثر است. طراحی محیط های آموزشی و بازی، با توجه به ویژگی های جسمی و الگوهای رفتاری کودکان میتواند به افزایش هوش هیجانی و اجتماعی کمک کرده و در نهایت سبب رشد همه جانبه آنان می گردد. در این راستا فضاهای بازی باید به گونه ای طراحی شوند که به عنوان بهترین مربی برای کودک و فراهم کننده شرایطی برای ارتقاء هوش هیجانی و اجتماعی کودک باشد. هدف این مقاله مروری بر پژوهشهای انجام شده در زمینه عوامل محیطی موثر بر ارتقاء هوش هیجانی و اجتماعی در جهت پرورش هیجانات و ارتباطات اجتماعی کودکان است. پژوهش حاضر با استفاده از روش توصیفی_تحلیلی به این موضوعمی پردازد که عوامل محیطی موثر بر ارتقاء هوش هیجانی و اجتماعی کودک کدامند و با استفاده از روش کتابخانه ای به بررسی پیشینه پژوهش در زمینه بازی و هیجانات کودک میپردازد. اثر بخشی این محیط ها به گونه ای است که مجموع این عوامل در کنار یکدیگر و با رعایت اصول معماری شرایطی را فراهم می کنند تا کودکان بتوانند راحت تر با چالش های رفتاری روبه رو گردند. نتایج این پژوهش نشان می دهد تاثیر پارامترهای معماری، شامل عوامل محیط فیزیکی و طبیعی، انعطاف پذیری، شکل و وسعت فضاها، نور، رنگ، تزئینات و فرم بر میزان افزایش هوش هیجانی و اجتماعی کودکان موثر هستند. انجام فعالیت ها و بازی در محیط های مطلوب، بستر مناسبی جهت افزایش هوش هیجانی و اجتماعی فراهم می آورد

Keywords:

کودک , فضاهای بازی , معماری , آموزش , هوش هیجانی و اجتماعی

Paper COI Code

This Paper COI Code is CAUCONF02_100. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1021200/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
رجبی جلوانی، مریم و افشاری، محسن و سلطانی، نرگس،1398،ویژگی ها و عناصر طراحی فضاهای بازی با رویکرد افزایش هوش هیجانی و اجتماعی کودکان،2nd National Conference on Civil Engineering, Architecture and Urban Development of the Islamic World Countries،Tabriz،https://civilica.com/doc/1021200

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: موسسه غیرانتفاعی
Paper count: 671
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support