ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بازخوانی نگرش سنتگرایان به تکنولوژی و نسبت آن با معماری معاصر ایران

Year: 1399
COI: CECAUD02_096
Language: PersianView: 192
This Paper With 19 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 19 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

امیررضا اسماعیلی قشلاقی - دانشجوی دکتری معماری، دانشگاه تربیت مدرس
افسانه زرکش - استادیار دانشکده هنر و معماری، دانشگاه تربیت مدرس

Abstract:

جریان سنت گرایی به عنوان واکنشی نست به ظهور مدرنیته و مواجهه با تکنولوژی، در گفتمانهای مختلف نقشی موثر ایفا کرد. در گفتمان معماری معاصر ایران نیز از دهه ی چهل شمسی بدینسو میتوان رد پای این جریان را مشاهده نمود. ضدیت سنت گرایان با تکنولوژی از یکسو و ظهور معمارانی با گرایش به نظریه پردازان سنت گرایی در ایران، این مسئله را مطرح ساخت که چطور میتوان به بازخوانی نگرش به تکنولوژی و نحوه ی ارتباط آن با معماری معاصر ایران پرداخت. این پژوهش با استفاده از روش تحقیق تحلیل گفتمان، مبتنی بر داده های تاریخی و تفسیر نمونه ها در صدد پاسخگویی به این سوال برآمد که نگرش سنت گرایان به تکنولوژی چگونه بر معماری معاصر ایران تاثیر گذاشت؟ نتایج تحقیق نشان داد که گفتمان سنت گرایی با نفوذ به مبانی اندیشه ای طیفی از نخبگان هنر و معماری، راه راه را بر گرایش به عناصر برگرفته از معماری سنتی و پنهان ساختن به کارگیری تکنولوژی در آثار طرح شده سوق داد.

Keywords:

»سنت گرایی«، »معماری معاصر ایران«، »تکنولوژی و معماری«، »سنت در معماری«، »مدرنیته و معماری«

Paper COI Code

This Paper COI Code is CECAUD02_096. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1113205/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
اسماعیلی قشلاقی، امیررضا و زرکش، افسانه،1399،بازخوانی نگرش سنتگرایان به تکنولوژی و نسبت آن با معماری معاصر ایران،Second Conference on Environment, Civil Engineering, Architecture and Urban Planning،،،https://civilica.com/doc/1113205

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 29,155
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support