ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تعارض قوانین در حقوق بین الملل خصوصی

Year: 1399
COI: MPCONF06_363
Language: PersianView: 235
This Paper With 14 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 14 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

مهدی ابراهیم زاده - دانش آموخته کارشناسی ارشد حقوق خصوصی
عبدالکریم خطیبی - دانشجوی دکترای حقوق جزا و جرم شناسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد چالوس

Abstract:

مقاله فوق درخصوص تعارض قوانینی که بین دو دولت ایجاد می شود مورد بررسی و پس از آن با ارائه راهکارهایی برای حلتعارض قوانین را بیان می دارد. پس از بررسی کتب محققین پیشین به این نتیجه رسیدیم که تعارض قوانین زمانی بین دودولت بوجود می آید که هردو قانون درباره موضوعی خود را صالح به رسیدگی و ایمال بدانند. در این صورت در حقوق بین-اللمل خصوصی قواید توسط قانونگذار پیش بینی شده که امکان رفع چنین تعارضی را فراهم می کند. برای مثال گروهی ازحقوقدانان معتقدند که برا ی حل تعارض قوانین را در روابط بین المل خصوصی ابتدا باید مسائل حقوق خصوصی را به طبقاتیقسمت کرد مانند احوال شخصیه، اموال، قراردادها، ارث و غیره آنگاه اگر مسئله ای رخ داد باید آن را به یکی ازطبقات مذکور ربط و براساس قوانین آن طبقه حل شود. گروهی دیگر از حقوقدانان معتقدند که در نظام های مختلف حقوقیباید تلاش کنند تا در حوزه حقوق خصوصی از قواعد ماهوی یکسانی بصورت مستقیم تبعیت کنند تا اساساً تعارض قوانینپیش نیاید. مثل اینکه یکباره مقرر شود همسر بی درآمد، استحقاق نفقه دارد خواه ایرانی باشد یا خارجی.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is MPCONF06_363. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1117755/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
ابراهیم زاده، مهدی و خطیبی، عبدالکریم،1399،تعارض قوانین در حقوق بین الملل خصوصی،The 6th National Conference on Modern Research in Humanities, Economics and Accounting،Tehran،https://civilica.com/doc/1117755

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support