ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

چالش ها و راهکارهای تسهیل و گسترش صادرات خدمات فنی و مهندسی در ایران

Year: 1399
COI: IPMC15_054
Language: PersianView: 127
This Paper With 14 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 14 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

سامره جدیدالاسلامی - دانشجوی دکتری مدیریت پروژه و ساخت، دانشکده هنر و معماری، دانشگاه تربیت مدرس، تهران، ایران
محمدحسین صبحیه - دانشیار، عضو هیئت علمی، گروه مدیریت پروژه و ساخت، دانشکده هنر و معماری، دانشگاه تربیت مدرس، تهران، ایران

Abstract:

صادرات غیر نفتی متشکل از دو محور صدور کالا وصدور خدمات است که موفقیت در هر یک از حوزه های صادراتی در گروه طیف وسیعی از مولفه های خرد و کلان مربوط به هریک می باشد. رهایی از اقتصاد تک محصولی و ایجاد تنوع در اقلام صادرات کالا و خدمات از ضرورت های خاص ایران است. ولی اقدام به امر صادرات حساب شده و سنجیده، احتیاج به آینده نگری و برنامه ریزی با وسعت نظر به موضوع دارد. صادرات خدمات بسیاری از مشکلات صادرات کالا را در پی ندارد. انتظار دستیابی به نتایج و بازدهی مثبت از فعالیتها و سرمایه گذاری صادراتی همراه با شتابزدگی و عملکرد مقطعی در درازمدت، ممکن است همیشه عملی نباشد. در این پژوهش هدف آن است که بر اساس تجربیات واقعی مدیران پروژه شرکتهای فعال در حوزه صادرات خدمات فنی و مهندسی، مسئولین مربوطه در نهادهای دولتی و صنفی تاثیرگذار بر فرآیند صدور خدمات فنی و مهندسی از طریق شرکت در جلسات با محوریت موضوع چالشها و راهکارهای صدور خدمات فنی و مهندسی و نیز مصاحبه نیمه ساختاریافته، به شناسایی و ریشه یابی و تحلیل موانع و مشکلات در این زمینه پرداخته و راهکارهای کاربردی برای رفع این موانع را ارائه کنیم. آگاهی از این چالشها و تمرکز بر رفع این موانع، موجب فراهم کردن شرایطی برای بهره مندی از مزایای صدور خدمات فنی و مهندسی خواهد بود.

Keywords:

صادرات خدمات فنی و مهندسی , چالشها , موانع , راهکارها

Paper COI Code

This Paper COI Code is IPMC15_054. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1118823/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
جدیدالاسلامی، سامره و صبحیه، محمدحسین،1399،چالش ها و راهکارهای تسهیل و گسترش صادرات خدمات فنی و مهندسی در ایران،15th International Conference on Project Management in Iran،Tehran،https://civilica.com/doc/1118823

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 30,784
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support