Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

ارزیابی کارایی نسبی سازمان ها با رویکرد تحلیل پوششی داده ها و رتبه بندی با روش بوت استراپ (مطالعه موردی: واحدهای کنترل پروژه شهرداری مشهد)

سیزدهمین کنفرانس بین المللی انجمن ایرانی تحقیق در عملیات
Year: 1399
COI: ICIORS13_075
Language: PersianView: 276
This Paper With 7 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 7 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

ابراهیم رضایی نیک - استادیار ، دانشگاه صنعتی سجاد
زهره دهقان هراتی - دانشجوی کارشناسی ارشد، دانشگاه صنعتی سجاد

Abstract:

در هیچ زمان و تحت هیچ شرایطی امکانات تولید به صورت نامحدود در اختیار بشر نبوده است. بر این اساس کوشش های اقتصادی انسان همواره معطوف بر آن بوده است که حداکثر نتیجه را با کمترین امکانات و عوامل موجود به دست آورد. این تمایل را می توان دستیابی به کارایی بالاتر نامید. با توجه به اهداف سنجش عملکرد، مدیران و برنامه ریزان واحدهای کنترل پروژه برای موفقیتهای سازمان خود باید یک تحلیل از جایگاه و عملکرد خود نسبت به سایر سازمانها داشته باشند تا با درک عملکرد خود نسبت به سایر واحدها در جهت رسیدن به بهبود عملکرد و افزایش کارایی گام بردارند. با توجه به اینکه شهرداریها سازمان های عمومی و غیر دولتی و به لحاظ منابع و درآمدی مستقل هستند بنابراین ضرورت ارزیابی کارایی آنها دو چندان می شود. در این تحقیق ضمن بررسی مبانی تحلیل پوششی داده ها و مدل های مختلف آن، کاربرد آن در ارزیابی سازمانها بررسی گردیده است. جامعه آماری تحقیق واحدهای کنترل پروژه ۱۳ منطقه شهرداری مشهد می باشد. شاخص های مهم در کارایی واحد کنترل پروژه بررسی شده و شاخص های ورودی و خروجی مدل تحلیل پوششی داده ها جمع آوری شده است و پس از حل مدل CCR ورودی محور و خروجی محور در شرایط بازده به مقياس ثابت و متغير، واحدهای کارا و ناکارا شناسایی و نتایج حاصل از روشها با هم مقایسه شده اند. برای ارزیابی داده ها از نرم افزار DEA Solver v1. 9استفاده میشود. در نهایت با توجه به نمرات کارایی به دست آمده با روش بوت استراپ به رتبه بندی واحدها پرداخته شده است.

Keywords:

تحلیل پوششی داده ها , ارزیابی کارایی کنترل پروژه شهرداری

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICIORS13_075. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1124877/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
رضایی نیک، ابراهیم و دهقان هراتی، زهره،1399،ارزیابی کارایی نسبی سازمان ها با رویکرد تحلیل پوششی داده ها و رتبه بندی با روش بوت استراپ (مطالعه موردی: واحدهای کنترل پروژه شهرداری مشهد)،The 13th International Conference of Iranian Operations Research Society،Shahrud،https://civilica.com/doc/1124877

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: موسسه غیرانتفاعی
Paper count: 829
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support