ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی ارزیابی چرخه حیات در صنعت داروسازی

Year: 1399
COI: MMICONF05_017
Language: PersianView: 304
This Paper With 10 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 10 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

محمدرضا صبور - دانشیار دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی
حمید ضرابی - دانشجوی کارشناسی ارشد عمران محیطزیست دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی
محمدرضا حاج بابایی - دانشجوی کارشناسی ارشد عمران محیطزیست دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی

Abstract:

مواد دارویی در زمره ترکیباتی محسوب می شوند که به محیط زیست وابستگی دارند و در سطح وسیع از طریق داروهای تاریخ مصرف گذشته و اضافه بر نیاز بیماران و همچنین دفع داروهای مصرف شده توسط انسان و حیوان به محیط زیست وارد می شوند که این فرآیندها موجب اثر گذاری بر محیط زیست می گردد. سایر اثرات زیست محیطی ناشی از انجام فرآیندهای مرتبط با صنعت داروسازی همچون: مصرف منابع و انرژی در مرحله تولید و بسته بندی، حمل و نقل و توزیع، ذخیره سازی و فعالیت های مرتبط با دفع پسماندهای دارویی می باشند. به منظور ارزیابی عملکرد زیست محیطی محصولات دارویی و صنعت داروسازی، بسیار مهم است که یک چشم انداز جامع در نظر گرفته شود تا تمامی مراحل را که شامل استخراج منابع جهت تولید تا دفع نهایی و پایان حیات محصول می شود، پوشش دهد. ارزیابی چرخه حیات ابزاری است که به طور گسترده برای مدل سازی سیستم ها و در جهت کمی سازی اثرات زیست محیطی مرتبط با تمامی مراحل چرخه حیات محصول طراحی شده است. به منظور تعیین الزامات مورد نیاز برای انجام مطالعات ارزیابی چرخه حیات محصولات دارویی، مروری بر استانداردهای عمومی موجود و دستورالعمل های ویژه هر بخش انجام گرفت. فقدان قوانین هماهنگ برای مطالعات ارزیابی چرخه حیات در حوزه محصولات دارویی منجر به بروز کاستی هایی همچون: استفاده از واحدهای عملکردی جرمی بدون مراجعه به عملکرد دارویی محصول، حذف کلی مراحل مصرف و پایان حیات و فقدان مدل های مشخص که شامل تأثیرات خاص دارویی است می شود. این امر می تواند منجر به نتیجه گیری های اشتباه یا حتی گمراه کننده شود.

Keywords:

ارزیابی چرخه حیات، محصولات دارویی، صنعت داروسازی، اثرات زیست محیطی، الزامات و قوانین زیست محیطی

Paper COI Code

This Paper COI Code is MMICONF05_017. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1143413/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
صبور، محمدرضا و ضرابی، حمید و حاج بابایی، محمدرضا،1399،بررسی ارزیابی چرخه حیات در صنعت داروسازی،Fifth International Conference on Mechanics, Manufacturing, Industries and Civil Engineering،،،https://civilica.com/doc/1143413

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 10,191
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support