ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی تأثیر تعهد سازمانی بر بلوغ مدیریت دانش در بانک های دولتی و خصوصی استان گیلان

Year: 1399
COI: MANAGCONFG01_065
Language: PersianView: 133
This Paper With 17 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 17 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

ریحانه پرخید - دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت دانشگاه گیلان
محمد دوستار - دانشیار گروه مدیریت دانشگاه گیلان
مصطفی ابراهیم پور ازبری - دانشیار گروه مدیریت دانشگاه گیلان

Abstract:

مشخص شده است که کاربرد مدیریت دانش، وابسته به کارکنانی متعهد به سازمان و حرفه شان است، که فرآیند مدیریت دانش را با هدف دستیابی به بلوغ بیشتر در مدیریت دانش، بپذیرند و آن را به اجرا درآورند. بنابراین هدف پژوهش حاضر، بررسی تأثیر تعهد سازمانی بر بلوغ مدیریت دانش در بانک های دولتی و خصوصی استان گیلان می باشد. از آنجایی که سطح تحلیل این پژوهش سازمان است، حجم نمونه این پژوهش، کلیه بانک های دولتی و خصوصی فعال در استان گیلان (34 بانک) در نظر گرفته شده است. داده های این پژوهش توسط رؤسا و معاونین 250 شعبه در استان گیلان (500 نفر)، که از طریق فرمول کوکران و جدول مورگان حاصل شده بود، به روش نمونه گیری طبقه بندی شده و منظم، و از طریق پرسشنامه جمع آوری شده است. تجزیه و تحلیل داده ها نیز به کمک روش مدل سازی معادلات ساختاری و نرم افزار Smart PLs3 انجام گردید. نتایج پژوهش نشان می دهد که تعهد سازمانی بر بلوغ مدیریت دانش تأثیر مثبت و معناداری دارد. همچنین تعهد عاطفی بر بلوغ مدیریت دانش دارای تأثیر مثبت و معناداری می باشد. اما تأثیر تعهد مستمر و تعهد هنجاری بر بلوغ مدیریت دانش مورد تأیید قرار نگرفت.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is MANAGCONFG01_065. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1149658/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
پرخید، ریحانه و دوستار، محمد و ابراهیم پور ازبری، مصطفی،1399،بررسی تأثیر تعهد سازمانی بر بلوغ مدیریت دانش در بانک های دولتی و خصوصی استان گیلان،First National Conference on New Management Approaches in Interdisciplinary Studies،Gonbad-e Qabus،https://civilica.com/doc/1149658

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 14,280
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support