ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

آشنایی با اصول و چهارچوب علم ژئوسیبرنتیک

Year: 1399
COI: SGSI23_066
Language: PersianView: 67
This Paper With 17 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 17 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

فاطمه زندیان - عضو هییت علمی علم اطلاعات و دانش شناسی مدیریت دانش، دانشگاه تربیت مدرس، تهران
میلا ملک الکلامی - دانشجوی دکتری علم اطلاعات و دانش شناسی مدیریت دانش، دانشگاه تربیت مدرس، تهران

Abstract:

به نظر می رسد که حوادث طبیعی بیشتری در دنیا درحال اتفاق افتادن است. به عنوان مثال جهانی سازی منجر به پیوندهای بیشتری بینعناصر در سیستم های انسانی و افزایش این پیچیدگی شده است. عواملی مانند رشد جمعیت، بالارفتن سطح زندگی، صنعتی شدن مناطق وافزایش پیچیدگی زیرساخت ها به ویژه سیستم های ارتباطی، جامعه بشری را در معرض خطرات طبیعی قرار می دهد. مفهوم ژئوسیبرنتیک بهعنوان یک رشته در حال ظهور، هنوز در میان ما شناخته شده نیست. برخی از اصول مشترک در معنای آن وجود دارد و همچنین دانش وروش های به دست آمده از علوم اطلاعات مختلف جغرافیایی به عنوان بخشی از بدنه آن پذیرفته می شوند. علاوه بر این، دقیقاً در حوزه توسعهفناوری بود که نیاز به درک یک رشته وسیع تر برای پذیرش پیشرفت های تسریع شده در کاربرد مصنوعاتی که امکان دستیابی، پردازش،مدیریت، نمایش و انتشار اطلاعات جغرافیایی را پیدا کردند، روشن شد. ژئوسیبرنتیک یک راه جدید برای تحقیقات در ژئوماتیک است و هدفآن شناخت و فهم فعالیت های زمین چه به صورت طبیعی و چه به صورت غیرطبیعی توسط انسان ها، در کوتاهترین زمان ممکن و انجاماقدامات به موقع می باشد.

Keywords:

سیبرنتیک، ژئوسیبرنتیک، نظریه گایا، زمی شناسی، ژئوماتیک

Paper COI Code

This Paper COI Code is SGSI23_066. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1150008/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
زندیان، فاطمه و ملک الکلامی، میلا،1399،آشنایی با اصول و چهارچوب علم ژئوسیبرنتیک،Twenty-third conference of the Geological Society of Iran،Tehran،،،https://civilica.com/doc/1150008

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 29,245
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support