ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی اصول معماری و طراحی سبز و کاربست آن در کلان شهر مشهد

Year: 1397
COI: MHUD05_039
Language: PersianView: 165
نسخه کامل این Paper ارائه نشده است و در دسترس نمی باشد

Authors

مهسا سعیدی مفرد - مدرس گروه معماری، واحد مشهد، دانشگاه ازاد اسلامی، مشهد، ایران.
بهزاد رهنما - عضو هیئت علمی گروه معماری موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی شاندیز

Abstract:

معماری سبز برخاسته از معماری پایدار و توسعه ی پایدار بوده که این نیز ناشی از نیاز انسان امروز در مقابل پیامدهای سوءجهان صنعتی و مصرفی عصر حاضر است .حفظ و حراست از منابع طبیعی جهان، مصونیت از آلودگی هوا و سایر آلودگی های محیطی، حفاظت از لایه ازن، بهداشت جسمی و روانی، آینده بشریت و ... از موضوعاتی است که در این راستا مطرح بوده و ضرورت آن به عنوان یک وظیفه جهانی روز به روز آشکارتر میشود . طراحی سبز از روش های نوین طراحی است که در دنیای معماری پدیدار گشته است و تا به حال بناهای مختلفی با استفاده از شیوه های طراحی سبز به انجام رسیده و یا در حال انجام است . این نوع از معماری در راستای توسعه ی پایدار و در زمینه های مختلف انرژی، مصالح، تاسیسات و ... همراه با به کار گیری تکنولوژی روز به جلو حرکت می کند. هدف از این مقاله، بررسی ایده های طراحی سبز در معماری معاصر و کاربست آن در معماری کلانشهر مشهد می باشد. این پژوهش از حیث روش از زمره ی تحقیقات توصیفی تحلیلی می باشد که با استفاده از روش اسنادی کتاب خانه ای و مطالعه مورد به مورد از منابع مختلف و ترجمه ی متون مرتبط با بحث انجام شده است. نتایج حاصل از تحقیق حاکی از آن است که طراحی سبز علمی است برای حل مشکلاتی که طی آن منابع طبیعی، قبل و بعد و طی پروسه تولید و ساخت کم ترین حد آسیب را می بیند. در این راستا ، کاربست آن در معماری کلان شهر مشهد با توجه به روند افزایش جمعیت این شهر و مشکلات متعدد الودگی آب و هوایی می تواند به عنوان راهکاری در برون رفت از مشکلات زیست محیطی موثر واقع گردد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is MHUD05_039. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1158423/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
سعیدی مفرد، مهسا و رهنما، بهزاد،1397،بررسی اصول معماری و طراحی سبز و کاربست آن در کلان شهر مشهد،The 5National Conference of Modern Construction Technologies HIGH RISE BUILDING ،Mashhad،https://civilica.com/doc/1158423

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 9,624
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support