ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

جایگاه خلاقیت و نوآوری در مبانی نظری تحول بنیادین در نظام تعلیم و تربیت رسمی عمومی جمهوری اسلامی ایران

Year: 1399
COI: AMZADAB01_003
Language: PersianView: 75
This Paper With 31 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 31 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

کرمعلی اکبری - دکتری زبان و ادبیات فارسی، مدرس دانشگاه فرهنگیان پردیس شهید بهشتی مشهد
سید علی کرامتی مقدم - دکتری زبان و ادبیات فارسی، مدرس دانشگاه فرهنگیان پردیس شهید بهشتی مشهد

Abstract:

هدف این پژوهش تشریح جایگاه تربیتی خلاقیت در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش می باشد که به عنوان یک هدف ویژه، در رشد توانمندی گستردة دانش آموزان و معلمان بسیار مؤثر، است؛ تبیین این جایگاه که در مبانی نظری تحول بنیادین نظام تعلیم و تربیت، با همّت گروه های مختلف علمی و فرهنگی کشور تهیه گردیده است، می تواند به شناساندن اهداف بزرگ سند و لزوم اجرای آن بینجامد. برای دستیابی به این هدف، با استفاده از روش توصیفی، به تحلیل مطالب جمع آوری شده از طریق مطالعات کتابخانه ای پرداخته شده است، و ابزار ما در این پژوهش، فیش برداری از مستندات و کتاب های مرتبط می باشد. در این راستا به خلاقیت، از جنبه های تربیتی و نقش اساسی که در رشد و شکوفایی آینده جامعه دارد، نگریسته شده، و همچنین جایگاه خلاقیت در مبانی نظری تحول بنیادین، که بیشترین نگاهش را به پرورش نسلی خلاق و هنرور معطوف ساخته، مورد تحلیل و بررسی قرار می گیرد. در ادامه، نقش رویکردهای مختلفی که این مبانی در گسترش خلاقیت می تواند ایفا نماید، تبیین شده. نتایج حاصل از این پژوهش، نشان می دهد که با اجرای این سند، تفرصت و زمینة نوآؤری برای آینده سازان جامعه اسلامی فراهم می شود. بر این اساس، استدلال می شود که، ایجاد زمینه مساعد جهت رشد خلاقیت در یک محیط تربیتی، به تقویت آفرینندگی دانش آموزان و حتی مربیان منجر خواهد شد. و یافته های تحقیق تأیید می نماید که، با آموزش خلاقیت، و ایجاد زمینه برای بروز آن، به سرعت آفرینندگی و نوآوری خواهد افزود.

Keywords:

آموزش و پرورش، تعلیم و تربیت، خلاقیت، مبانی نظری، سند تحول بنیادین آموزش و پرورش

Paper COI Code

This Paper COI Code is AMZADAB01_003. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1162378/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
اکبری، کرمعلی و کرامتی مقدم، سید علی،1399،جایگاه خلاقیت و نوآوری در مبانی نظری تحول بنیادین در نظام تعلیم و تربیت رسمی عمومی جمهوری اسلامی ایران،Requirements for teaching Persian language and literature in schools, language centers, universities and cyberspace،Mashhad،https://civilica.com/doc/1162378

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 12,248
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support