ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی احكام اختصاصى بیغ در قراردادواى الكترونیکى از منظر حقوق

Year: 1399
COI: RELIGI04_044
Language: PersianView: 197
This Paper With 13 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 13 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

سیدعلی طاهری - کارشناسی ارشد حقوق خصوصی، دانشگاه ازاد اسلامی چالوس ایران

Abstract:

در هزاره سوم توسعه و گسترش تجارت الکترونیکی بر تمام زوایای زندگی بشر تأثیرگذار بوده است. ازطرفی عقد بیع، از اهمیت و جایگاه بسیار بالایی در جامعه و در میان عقود برخوردار است. بنابراین بررسی روابط و آثار حقوقی ناشی ازاین مبادلات و قراردادها و در دینای مدرنی امروز که دستخوش تحولات فضای الکترونیکی شده است. ارکان اساسی قرارداد الکترونیکی همانی است که در قواعد عمومی قراردادها گفته شده است. با بررسی شرایط تحقق خیارات مخصوص بیع، خیار مجلس، حیوان و تأخیر ثمن و احکام اختصاصی آن تلف مبیع قبل از قبض، حق شفعه و حق حبس و بررسی قرارداد بیع در فضای الکترونیکی، به نظر می رسد که ماهیت اصلی قراردادهای الکترونیکی با ماهیت سنتی تغییری نکرده است و تنها ابزار اعلام اراده تغییر کرده است، ولی ویژگی های فنی محیط الکترونیکی بر قواعد و مقررات عمومی قراردادهای الکترونیکی بی تأثیر نیست و لزوم مطالعه و تطبیق قواعد عمومی قراردادها در این محیط جدید کاملا واضح است بنابراین: منعی برای اعمال خیارات و سایر احکام اختصاصی بیع، در قراردادهای الکترونیکی وجودندارد و این خیارات و احکام در این گونه قراردادها در صورت جمع بودن شرایط بلامانع است و پس از انعقاد به دلیل مسائل فنی، تفرق متعاملین بلافاصله صورت می گیرد و مجالی برای اعمال خیار مجلس باقی نمی ماند. همچنین برای تحقق حق حبس شرایطی لازم است که در فضای الکترونیکی معمولاً بر قراردادها حاکم نمی باشد و در نتیجه به نظر می رسد، امکان اعمال حق حبس در قراردادهای الکترونیکی وجود ندارد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is RELIGI04_044. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1167107/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
طاهری، سیدعلی،1399،بررسی احكام اختصاصى بیغ در قراردادواى الكترونیکى از منظر حقوق،4th International Conference on Islamic Science, Religious Research and Law،Tehran،https://civilica.com/doc/1167107

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 3,972
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support