ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی تاثیر استراتژی های بازاریابی دیجیتال بر وفاداری مشتریان در کسب و کارهای اینترنتی

بررسی تاثیر استراتژی های بازاریابی دیجیتال بر وفاداری مشتریان در کسب و کارهای اینترنتی
Year: 1399
COI: EMACONG04_035
Language: PersianView: 314
This Paper With 17 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 17 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

محمد باشکوه - دانشیار مدیریت بازرگانی، گروه مدیریت بازرگانی، دانشکده علوم اجتماعی، دانشگاه محقق اردبیلی، اردبیل، ایران
قاسم زارعی - دانشیار مدیریت بازرگانی، گروه مدیریت بازرگانی، دانشکده علوم اجتماعی، دانشگاه محقق اردبیلی، اردبیل، ایران
سعید شعبانی کورکا - دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار، گرایش بازاریابی، دانشگاه محقق اردبیلی، اردبیل، ایران

Abstract:

محیط کسب و کار و استراتژی های بازاریابی به دلیل عصر جدید دیجیتال و دیجتالی شدن بسیاری از امور، تغییرات بزرگی کرده اند. امروزه بازاریابی دیجیتال به یک ابزار ضروری برای هر کسب و کاری تبدیل شده است. این یک آینده روشن برای بسیاری از کسب و کارها است و در حال حاضر بسیاری از شرکت ها به سمت بازاریابی دیجیتال گام برداشته اند. همچنین در بسیاری از شرکت های کوچک و متوسط در حوزه فناوری اطلاعات، که اساس کار آنها در بستر اینترنت است، بازاریابی دیجیتال نقش مهمی را در برنامه های بازاریابی آنها دارد. هدف پژوهش حاضر بررسی رابطه بین استراتژی بازاریابی دیجیتال و وفاداری مشتریان است. در این پژوهش از پرسشنامه استاندارد استفاده شده است که روایی آن با استفاده از تحلیل عاملی تاییدی و پایایی آن با استفاده از ضریب آلفای کرونباخ سنجیده شده است. جامعه آماری پژوهش مدیران کسب و کارهای اینترنتی در ایران است. برای تجزیه و تحلیل داده ها از روش حداقل مربعات جزئی و نرم افزار اسمارت پی ال اس استفاده شده است. یافته های پژوهش نشان میدهد که استراتژی بازاریابی دیجیتال تاثیر مثبت و معناداری بر وفاداری مشتریان دارد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is EMACONG04_035. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1195261/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
باشکوه، محمد و زارعی، قاسم و شعبانی کورکا، سعید،1399،بررسی تاثیر استراتژی های بازاریابی دیجیتال بر وفاداری مشتریان در کسب و کارهای اینترنتی،Fourth International Conference on Management, Economics and Accounting،Tehran،https://civilica.com/doc/1195261

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 14,412
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support