ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی و تحلیل مناطق جرم خیز در کلانشهر مشهد با استفاده از تکنیک Hot spot analysis

Year: 1399
COI: GTCSEUD01_053
Language: PersianView: 144
This Paper With 12 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 12 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

نیما کیانفر - دانشجوی دانشکده مهندسی نقشه برداری، دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی، تهران، ایران
محمد سعدی مسگری - استادیار دانشکده مهندسی نقشه برداری، دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی، تهران، ایران

Abstract:

امنیت جز نیازهای اولیه انسانی و در سلسله مراتب نیازهای انسانی مازلو، بعد از نیازهای اولیه در رده دوم قرار دارد.یکی از مهم ترین عوامل تهدید کننده حضور مردم در فضاهای عمومی،ترس یا احساس ناامنی است. امروزه با توجه به گستردگی شهرنشینی و رواج ناامنی های اجتماعی در شهرها، مطالعه موضوع امنیت، عوامل موثر بر آن،شناسایی محیط های جرم خیز و راهکارهای تقویت احساسامنیت و کاهش جرم در شهرها ضرورت یافته است. عدم انطباق فرم و عملکرد در بافت چنین محلاتی منجر به شکل گیری فضاهای عمومی ناموفق شده که زمینه ساز احساس عدم امنیت می باشد. .کلان شهر مشهد طی دو دهه اخیر دچار مشکلات فراوانی در روند شهرنشینی شده و با رشد جمعیتی و کالبدی گسترده ای مواجه شده که این رشد بیشتر به دلیل مهاجرت از نقاط مختلف استان بهکلان شهر مشهد بوده است. بنابر چنین ضرورتی، نوشته حاضر بر آن است تا با بررسی حوزه میانی غربی طرح تفصیلی کلان شهر مشهد و شناسایی محله های جرم خیز در آن منطقه به ارائه راهکارهایی جهت کاهش جرم و ایجاد احساس امنیت در آن حوزه بپردازد. روش تحقیق در این پژوهش توصیفی-تحلیلی بوده که از طریق مطالعات اسنادی و پرونده های کیفری نیروی انتظامی به جمع آوریاطلاعات پرداخته شده و با استفاده از تکنیک Hot spot analysis به تحلیل اطلاعات پرداخته شده است. نتایج تحقیق بیانگر آن است که منطقه از محله پشت کارخانه قند آبکوه، گوی امیر المونین را شامل می شود. به دلیل بالا بودن تعداد خشونت ها، این منطقه جز یکی از مناطق جرم خیز کلانشهر مشهد شناسایی شده است. همچنین، خیابان سمزقند و میل کاریز، محلات پشت ترمینال و نخریسی به ترتیب جز مناطق جرم خیز این حوزه در کلانشهر مشهد شناسایی شده است و در نهایت راهکارهای مناسب برای ارتقا امنیت اجتماعی این منطقه ارائه شده است

Keywords:

جرم و جنایت , کانون جرم خیز hot spot , , تکنیک Hot spot analysis , کلانشهر مشهد , حوزه میانی غربی طرح تفصیلی

Paper COI Code

This Paper COI Code is GTCSEUD01_053. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1195891/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
کیانفر، نیما و سعدی مسگری، محمد،1399،بررسی و تحلیل مناطق جرم خیز در کلانشهر مشهد با استفاده از تکنیک Hot spot analysis،First National Conference on GIS Technology in Civil and Survey Engineering and Urban Development،Babol،https://civilica.com/doc/1195891

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 10,436
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support