ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

مطالعه مروری بر ساختار، ویژگی ها و کاربردهای نانووزیکول های گیاهی با تاکید بر اگزوزوم های گیاهی

Year: 1399
COI: NANOB03_005
Language: PersianView: 317
This Paper With 16 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 16 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

مریم رحیمی - دانشجوی کارشناسی زیستفناوری، گروه بیوتکنولوژی، دانشکده علوم زیستی، دانشگاه الزهرا(س)، تهران، ایران
ریحانه رمضانی - استادیار، گروه بیومدیکال، پژوهشکده زنان، دانشگاه الزهرا(س)، تهران، ایران

Abstract:

وزیکول های خارج سلولی، در انواع مختلفی از موجودات مانند: آرکی ها، باکتری ها، پستانداران و گیاهان مشاهده شده اند. این نانووزیکول ها به دلیل دارابودن پتانسیل مناسب برای استفاده در انواعی از تحقیقات و کاربردهای پزشکی از جمله دارورسانی های هدفمند، مورد توجه بسیاری از محققان قرار گرفته اند. کشف وزیکول های اگزوزوم مانند در گیاهان، به سال ها پیش از مشاهده آنها در سلول های پستانداران باز می گردد. ادغام این ساختارها با غشای سلولی، منجر به آزادسازی وزیکول های اگزوزوم مانند به فضای خارج سلولی می گردد. اگزوزوم های گیاهی یکی از انواع نانووزیکول های خارج سلولی گیاهان هستند که می توان آنها را از آب میوه ها و سبزیجات تازه و نیز آب دانه گیاهان، استخراج نمود. تاکنون، وزیکول های خارج سلولی گیاهان و میوه های متعددی نظیر: گل آفتابگردان، زنجبیل، انگور، گریپفروت، لیموترش و... به لحاظ اندازه و اثر آنها بر سلول ها و بافت های بدن مورد بررسی قرار گرفته اند و مشاهده شده است که هر یک می توانند اثرات متفاوتی را بر سلول های بدن داشته باشند. از این رو، چشم انداز روشنی جهت استفاده از این نانووزیکول ها به منظور کاربردهای درمانی در آینده وجود دارد. ما سعی داشته ایم تا در این مقاله مروری، به معرفی وزیکول های خارج سلولی گیاهان با تاکید بر اگزوزوم های گیاهی بپردازیم و ویژگی ها، ساختار و برخی از روش های استخراج آنها را که تاکنون مورد مطالعه و بررسی قرار گرفته اند، برشماریم. امید است این مطالعه روزنه ای باشد برای ورود نانووزیکول های گیاهی در عرصه درمان بیماری ها.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is NANOB03_005. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1196580/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
رحیمی، مریم و رمضانی، ریحانه،1399،مطالعه مروری بر ساختار، ویژگی ها و کاربردهای نانووزیکول های گیاهی با تاکید بر اگزوزوم های گیاهی،Third International Conference on Interdisciplinary Studies in Nanotechnology،Tehran،https://civilica.com/doc/1196580

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 6,002
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support