ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

شبیه سازی هندسه سر ریز دریچه دار سد تنظیمی آریوبرزن با استفاده از نرم افزار فلوئنت

Year: 1399
COI: DTCE06_027
Language: PersianView: 67
This Paper With 14 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 14 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

مهدی مقدم - کارشناس ارشد مهندسی کشاورزی گرایش سازه های آبی

Abstract:

یکی از سازه های مهم هر سد، سرریز می باشد. سرریزها آب اضافی را خصوصا در زمان های سیلابی که جریان آب بهبدنه سد و تاسیسات وابسته صدمه می زند و ممکن است باعث خرابی آن شود، دفع می کنند. با وجود دریچه های مستقربر روی تاج سرریزهای آزاد که برای کنترل هد و دبی و افزایش حجم به کار می روند، مسایل پیچیده ای بر عناوینمطرح هیدرولیکی اضافه می شود که کمتر مورد توجه قرار گرفته اند. در سرریزهای دریچه دار، دریچه ها تجهیزاتمکانیکی و قابل کنترل اند و لذا می توانند تخلیه سیلاب ها را با بار آبی مختلف انجام دهند و همچنین در آب گیریمخزن موثر باشند. هدف از این تحقیق شبیه سازی هندسه سرریز دریچه دار، بررسی استهلاک انرژی بر روی اینسرریز و در نهایت مقایسه افت انرژی بر روی دو سرریز دریچه دار و پلکانی می باشد. در این پروژه با استفاده از نرم افزارFluent به بررسی و شبیه سازی رفتار جریان بر روی این سرریزها پرداخته ایم. با توجه به ویژگی های کلی و ماهیت این مساله و همچنین قابلیت های مورد نیاز برای شبیه سازی آن، نرم افزار Fluent برای انجام این تحقیق انتخاب گردید. در این تحقیق برای شبیه سازی خصوصیات آشفتگی جریان از مدل K-E استاندارد استفاده شد. اینمدلمعروف ترین مدل دو معادل های می باشد. همچنین از مدل چند فازی vof نیز در حل معادلات استفاده شده است.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is DTCE06_027. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1197945/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
مقدم، مهدی،1399،شبیه سازی هندسه سر ریز دریچه دار سد تنظیمی آریوبرزن با استفاده از نرم افزار فلوئنت،The sixth conference and exhibition of Iran Dam and Tunnel،Tehran،https://civilica.com/doc/1197945

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support